Huawei Ascend D Quad – čtyřjádrový procesor, HD displej a Android 4.0 ICS

6

Huawei dnes na veletrhu MWC v Barceloně představilo Ascend D Quad, který čínská společnost označuje jako „nejrychlejší telefon na světě“. Kromě základního modelu budou mít zákazníci k dispozici verzi s výrazně větší kapacitou baterie a levnější verzi s dvoujádrovým procesorem.

Jak samotný název napovídá, Huawei Ascend D Quad je vybaven čtyřjádrovým procesorem. Konkrétně jde o procesor Huawei K3V2 založený na 64-bitové architektuře, který je v telefonu taktovaný na 1,5 GHz. Tím ale dechberoucí výbava nové čínské vlajkové lodi nekončí. Nesmíme zapomenout na 4,5palcový displej s HD rozlišením, 8mpx zadní a 1,3mpx fotoaparáty s možností natáčení 1080p videa, podpora Dolby 5.1 Surround Sound,  Audience earSmart pro kvalitnější zvuk při hovoru v hlučném prostředí a Android 4.0 Ice Cream Sandwich. I přes použití 1800mAh se podařilo udržet tloušťku telefonu na příjemných 8,9 mm. Delší výdrž baterie by měla zajistit „patentovaná technologie pro správu napájení“, která by měla až 30% úsporu energie.

Huawei představilo ještě dvě další verze tohoto telefonu:

 • Huawei Ascend D XL s naprosto stejnou výbavu, až na 2500mAh baterii, která by měla podle výrobce zajistit výdrž na 2-3 dny běžného používání.
 • Huawei Ascend D1, který se od běžné verze liší přítomností „pouze“ dvoujádrového procesoru. Samozřejmostí je také nižší cena.

Oba modely se čtyřjádrovým procesorem budou na trhu od druhého čtvrtletí 2012, zatímco dvoujádrový Ascend D1 se začne prodávat už v dubnu letošního roku.

via ap

 • Ha

  pěkné

 •  Sem zvědav co vymyslí samsung.. Do s III by měl dát Čtyřjádro nejlépe o 2 GHz 😀

  • Samsung má výhodu, nemusí nic moc vymýšlet. Má totiž cca 20 milionů spokojených zákazníků s SGSII, kteří mu trojku budou chtít koupit ať bude jakákoliv.
   Nicméně konkrétně čtyřjádro 2GHz Samsung chystá, ale až v další várce Exynosů 5xxx na Cortex A15 jádře. A to než přijde, tak už bude možná Galaxy IV.

 • Martascz

  Huawei Ascend D Quad XL
  TOHLE JE TELEFON NA KTERÝ ČEKÁM !!!!!  Telefon Huawei ( X5 ) mám a absolutní spokojenost. Potřebuji druhý. ( než SGS 3 nebo HTC One X – TAK TENHLE HUAWEI očekávám už když jsem před pár měsíci naháněl na netu náhradu – Huawei Ascend D Quad XL – „Nejvýkonější smartphone na světě“ mě oslovil a zůstanu u značky.)

  FŮRA LIDÍ teď chodí s S3 nepodařeným modelem a samsung si utrhl pěknou ostudu když chtěl urychlit prodej před nástupem tohoto modelu S3.
  – Lepší než tragedie od Samsungu pokus III který má víc a víc negativ a záporů od uživatelů)
  – Proč sakra furt Samsung,Samsung – Trapas S3 je tak odfláklé aby si zaháčkovali další a další a aby se jim ta všudevlezlá reklama vyplatila až hnus – update to fakt nespraví !!