HTC Sensation trpí problémem při příjmu WiFi a bluetooth signálu

4

Nová vlajková loď HTC Sensation očividně trpí jedním poměrně nepříjemným problémem. Stačí celá jeho záda zakrýt rukou (ani se nemusí dělat žádný pracný hmat) a telefon začne mít okamžitě problémy s příjmem WiFi a bluetooth signálu. Na druhou stranu, záda musí být rukou zakryta opravdu téměř celá, takže, zvláště pokud máte menší ruce, nemusíte vůbec nic řešit.

Dobrou zprávou také je, že u WiFi většinou jen poklesne schopnost detekovat nové sítě, pokud k nějaké již připojeni jste, tak by se problém neměl projevit, nebo alespoň ne tak silně. A pokud by Vám problém i přesto opravdu vadil, vždy je možnost pořízení nějakého nevodivého pouzdra.

A pokud se ptáte, co za problémem stojí, tak máme pravděpodobnou odpověď. Záda telefonu totiž, stejně jako u iPhone 4 kovový rámeček, slouží jako anténa a zde konkrétně právě pro bluetooth a WiFi. Vše ilustruje přiložená fotografie.

 

Zdroj: MobileCrunch

Graf ceny produktu HTC Sensation poskytuje server Heureka.cz

4 KOMENTÁŘE

  1. U mého Senstaione není třeba zakrývat celá záda, stačí jen prst v oblasti od poloviny kamery po horní zaoblení… Musím si tedy dávat pozor, jak ho držím když ho přetočím do landscape polohy, abych si nestínil prstem… Příjem signálu spadne o 20-30% dle vzdálenosti od wifi routeru… Tento neduh se projeví i pokud ho položím na dřevěný stůl, pochybuji že tomu zabrání nějaké nevodivé pouzdro, vypozoroval jsem že není třeba být zcela rukou na telefonu, ale stačí zastínit zmiňovanou oblast rukou ve vzdálenosti 5-10 mm od telefonu…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here