HTC One X trpí snadno opravitelnou softwarovou chybou snižující výdrž o 10-20%

3

Když si vezmeme dnešní chytré telefony, tak jednou z jejich nejdůležitéjších, leč bohužel výrobci nejopomíjenějších vlastností je jednoznačné výdrž baterie. Není tak divu, že HTC One X vzbudilo díky k baterii poměrně šetrné 4+1 jádrové Tegře 3 poměrně velkou vlnu očekávání.

Jak se doposud z různorodých testů zdálo, tak ji bohužel nesplnilo a namísto toho nabídlo průměrnou až místy dokonce podprůměrnou výdrž. Naštěstí to vypadá, že jen díky nepříjemné softwarové chybce, která v podstatě vyřadila z provozu inteligentní správu napájení.

Aplikace ‚NvCPLSvc.apk‘, která se o něj má starat, se totiž namísto v /system/app nachází na současné verzi ROM v /system/bin, díky čemuž není pravděpodobně nikdy spuštěna a v konečném důsledku tedy nikterak napájení neupravuje.

Stačí však .apk pomocí root exploreru přesunout do správné složky a ihned se správa napájení aktivuje, čímž se 10-20% zlepší i výdrž baterie. Samotné HTC podle neoficiálních informací již o chybě ví a plánuje aktualizaci s opravou. Nicméně pokud máte proveden root, tak na nic nečekejte a opravte si tuto chybu sami, nejde totiž o nic těžkého.

zdroj: xda, androidandme

3 KOMENTÁŘE

  1.  snadno? Pro nekoho je problem uz i samotny root. Trosku mi prijde ze vetsina clanku o One X je silne zaujata pro toto zarizeni a snazi se z nej delat neco co neni:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here