HTC One X se potýká s problematickou úrovní WiFi signálu

6

Alespoň nějaké problémy se vždy dříve nebo později objeví u všech chytrých telefonů, vlajkové lodi nevyjímaje. Není tedy moc s podivem, že se nějaké objevily i u aktuálního nejlepšího modelu HTC, One X.

Naopak překvapivé je, že jde o na první pohled takřka o stejné problémy, jako měl jeho předchůdce HTC Sensation a tedy, hardwarovou vadu způsobující údajně kolísavou úroveň WiFi signálu.

Na rozdíl od HTC Sensation je však problém tak trochu opačný, WiFi signál je konstantě poměrně slabý a zlepší se jen při určitém způsobu držení telefonu. Tedy abych byl přesný, spíše než při způsobu držení telefonu, při zatlačením na určité části displeje zařízení.

Důvodem je spojení WiFi čipu nacházejícího se na desce telefonu a jeho externí antény umístěné v zádech telefonu, které na některých telefonech nedoléhá a způsobuje tím v podstatě nefunkčnost antény a tedy i výrazně horší signál. Při zatlačení na určité místo na displeji se pak obě části trochu přiblíží, vytvoří se kontakt čipu s anténou a signál je hnedle lepší.

Problém je tedy takřka identický jako u GPS čipu a jeho antény u první generace Samsungu Galaxy S. Použít lze díky tomu i shodné řešení, které ačkoliv je poměrně nebezpečné, tak naprosto zaručeně funguje. Stačí vzít jakýkoliv vodivý materiál (měděný drátek) a připájet jej napevno k anténě a výstupu WiFi čipu.

zdroj: xda

6 KOMENTÁŘE

  1. fakt low firma, tvrdim to od kedy vydali Desire S

    je na case aby apple tohto vyrobcu potopil

    radsej dam suport applu ako by mal niekto kurvit android, len tym ze sa zenie aj tak za istym ziskom a robi ICH super lame phony

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here