HTC One (M8) – duální kamera a Snapdragon 801 oficiálně

0

Pro oficiální představení nové vlajkové lodě si HTC nachystalo samostatnou akci, nezvolilo tedy stejný postup jako například Samsung, který představení učinil na Mobile World Congress v Barceloně. Sice to přidává na důležitosti samotného představení, přesto přišli fanoušci poněkud zkrátka. Fotografie, videa a informace unikaly ve velkém množství celý poslední měsíc, někdo tedy byl již dostatečně informován a nebude podle mne tolik nadšen, jako kdyby byl model až do poslední chvíle utajen. Přesto je tady a máme se na co těšit. Uvidíme, jestli s novým modelem sklidí HTC stejný úspěch jako s loňským One (M7).
1

HTC One (M8) přináší, stejně jako se čekalo, kovové tělo. Na výběr budeme mít hned ze začátku ze tří barevných variant – stříbrné/bílé, zlaté a šedé. První z hardarových vlastností, kterou zmíníme, je 5″ Full HD (1920*1080) krytý sklem Gorilla Glass 3 od Corningu. Uvnitř nalezneme čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 o taktu 2,3 GHz nebo 2,5 GHz, podle toho, pro který trh bude zařízení určeno. Jaké výsledky měly jiné modely s tímto procesorem v benchmarcích víme, sami jsme však zvědavi, jak se podařilo odladit systém HTC a jaké výsledky budou.

Rozměry a tvar zařízení jsou velmi příjemné. Díky minimální rámečku okolo displeje a odstranění hardwarových tlačítek se podařilo využít přední stranu přístroje na výbornou. K tomu připočtěme stereo reproduktory směřující dopředu s HTC BoomSound, u kterých je údajně nárůst hlasitosti o 25% oproti loňskému modelu. Máme se tedy na co těšit.

HTC-One-M81

Oproti původní verzí přináší nová verze také vyšší výdrž na baterii. Se svou kapacitou 2600 mAh má zajistit sedm hodin a dvanáct minut chodu. Test byl dělám pomocí spuštěného web-skriptu, který simuluje reálné procházení webu uživatelem, kde se umístil velmi vysoko. Překonal tak i vítěze, který obecně obstál ve všech kategoriích nejlépe – LG G2, který měl čas 6 hodin a 48 minut. Je pravda, že některé tabletophony s obřími bateriemi by mohly výdrž nabídnout delší, rozhodně se s lepší nesetkáme u takto velkých modelů. Stejně jako Samsung Galaxy S5 přichází HTC s Extreme power saving módem, který umožní, aby mohl být přístroj v pohotovostním režimu až 40 dní. Zároveň bychom měli být schopni telefonovat až dvacet hodin.

gsmarena_003

Konektivita bude zajištěna vedle klasických funkcí také podporou LTE. Zároveň můžeme očekávat připojení přes duální Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), dále NFC a Bluetooth ve verzi 3.0. U senzorů se dočkáme akcelerometru, gyroskopu a barometru. Nalezneme zde i GPS a GLONASS. Paměť RAM má dosahovat hodnoty 2 GB, setkáváme se tedy se stejným trendem jako u konkurence – Galaxy S5. Vnitřní paměť bude 16 GB nebo 32 GB podle zvolené verze, rozšířit půjde pomocí karet microSD až do výše 128 GB.

Poněkud větší bohužel budou na úkor užití kvalitních materiálů rozměry. Ty mají být 146,3*70,6*9,35 mm při váze 160 gramů. Systém, na kterém poběží nové HTC je Android ve verzi 4.4 KitkKat s novou nadstavbou HTC Sense 6.0. K dispozici však bude i Google Play edice, která nabídne čistý Android. Stejně jako bude dostupná verze pro vývojáře, která bude mít odemčený bootloader.
htc-one-m8-m7-comparison

Přední kamera bude mít rozlišení 5 MP, co je pro nás však zajímavější, je rozlišení kamery zadní a obecně její vlastnosti. HTC totiž použilo hned dva objektivy. Jeden UltraPixel s rozlišením 4,1 MP a duálním bleskem, BSI senzorem, 28 mm čočkou a druhý není objektiv v pravém slova smyslu. Jedná se o hloubkový senzor (depth senzor).

Pro mnohé jedna z nejdůležitějších informací – cena. Ta bohužel není u klasické verze známa, u verze pro vývojáře by to mělo být 650 dolarů (v přepočtu přibližně 12.900,- Kč) a za Google Play verzi 699 dolarů (v přepočtu přibližně 13.870,- Kč)

Zdroj: Fonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here