HTC Desire U – čtyřpalcová novinka pro nenáročné

3

HTC představilo nový smartphone Desire U, který potěší zejména méně náročné zákazníky. Novinka sází na známý design, který jsme mohli dříve vidět například u Desire X, nabídne však horší výbavu a samozřejmě nižší cenu.

HTC Desire U je vybaveno 4″ displejem o rozlišení 480 x 800 pixelů, blíže nespecifikovaným jednojádrovým procesorem běžícím na frekvenci 1 GHz, 512MB RAM, 4GB interní pamětí rozšiřitelnou pomocí slotu na micro SD karty a 5mpx fotoarátem s autofokusem a LED bleskem. Smartphone dále nabídne například micro USB konektor, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, 1650mAh baterii a technologii Beats Audio pro kvalitnější zvuk.

Operačním systémem je Android 4.0 Ice Cream Sandwich se známou uživatelskou nadstavbou Sense. Vzhledem k prohlášení, které HTC dříve vydalo, je nepravděpodobné, že by taiwanský výrobce někdy v budoucnu aktualizoval Desire U na Jelly Bean. Důvodem je údajně nedostatečný výkon telefonu.

HTC Desire U bylo zatím představeno v Číně a na Taiwanu. Nic však nebrání tomu, aby se smartphone prodával také na evropském trhu. Mezinárodního představení novinky bychom se mohli dočkat na únorovém veletrhu MWC 2013 v Barceloně.HTC Desire U bude nabízeno v černém a bílém provedení, cenu telefonu však výrobce prozatím neoznámil. Už nyní je však jasné, že Desire U bude určeno zejména pro ty, kteří za nový smartphone nechtějí utratit příliš mnoho peněz.

 

zdroj: htc

3 KOMENTÁŘE

  1. Hlavně nechápu, proč tam stále dávají 512MB, RAM dnes „nic“ nestojí a telefony ji potřebují čím dál tím více…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here