HTC Desice C oficiálně představen; Android 4.0 a Beats Audio za čtyři a půl tisíce

1

Přibližně před týdnem se objevily první informace o novém, v té době zatím neoznámeném telefonu nižší střední třídy s kódovým označením HTC Golf. Dnes jej HTC pod názvem Desire C oficiálně představilo.

Určení do nižší střední třídy bude na novince patrné již na první pohled. Jako zobrazovalo jí totiž poslouží 3,5“ displej s dnes již archaickým HVGA (480×320) rozlišením. O moc novější nebude ani procesor, který v ní nalezneme jednojádrový, využívající instrukční sadu ARMv6 a tikající na pouhých 600MHz (zřejmě Qualcomm 7222).

Trochu lepší to pak bude s vnitřní pamětí, která nabídne 512 pro běžící programy (RAM) a 4GB pro uživatelská data. Bude navíc rozšířitelná skrze slot na microSD karty. Fotoaparát bude pouze zadní, nabídne však maximální rozlišení 5MPx autofocus.

Operačním systémem bude Android 4.0 Ice Cream Sandwich doplněný o grafickou nadstavbu HTC Sense 4.0 a zvukové rozšíření Beats Audio. Kromě toho budou určité varianty telefonu vybaveny NFC čipem.

Do prodeje by se měl telefon dostat v červnu tohoto roku za cenu okolo čtyř a půl tisíce korun. Na podzim by pak měla přijít vylepšená verze obsahující NFC čip.

zdroj: smartmania, ac

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here