HP Slate6 VoiceTab a Slate7 VoiceTab oficiálně představeny

0

HP dnes představilo oficiálně dvě zařízení – HP Slate6 VoiceTab a HP Slate7 VoiceTab. Jak už z názvu vyplývá, obě zařízení budeme moci použít k telefonování.

hp-slate6-1025-a

O možném představení zařízení od HP jsme vás informovali zde. Oproti očekávanému jednomu přístroji jsme se však dočkali rovnou dvou. Slate6 i Slate7 jsou zařízení, které spadají do kategorie tabletophonů či tabletů, chcete-li. Je poměrně těžké určit, o jaké zařízení se vlastně jedná. Nastavenou tabletovou velikost 6 – 7″ dosahují na spodní hranici těsně, u menšího modelu je otázka jestli vůbec, na smartphone jsou přístroje zase příliš velké.

Oba dva modely budou podporovat GSM a pravděpodobně i 3G, zda i jiné sítě není jisté, určitě si s nimi však budeme moci zatelefonovat. Velikost byla zvolena cíleně jako kompromis mezi malým přenosným zařízením a částečně pracovním nástrojem. Podle cílení na pomaleji se rozvíjející trhy, kdy by se mohlo jednat o jediné elektronické zařízení v domácnosti (včetně notebooků, tabletů či PC), je zvolená velikost logická. Obě zařízení bude možné nosit téměř stále u sebe, zároveň však poskytnou relativně dostatečnou velikost i pro využití místo počítače.

Je jisté, že oba tabletophony budou mít čtyřjádrový procesor, přičemž se očekává jejich nasazení s Androidem ve verzi 4.4.2 Jelly Bean. U 6″ VoiceTabu bude IPS displej s rozlišení 1280*720 a u 7″ VoiceTabu IPS displej s rozlišením 1280*800, u obou poté 16 GB vnitřní paměti rozšiřitelných pomocí microSD, zadní 5MP fotoaparát a přední 2MP fotoaparát. Tloušťka je očekávána pod 9 a 9,5 mm.

Cena se bude pohybovat někde mezi 199 a 249 dolary s tím, že prodej bude zahájen příští měsíc v Indii. Jestli se prodeje dočkáme například i v Evropě zatím jisté není.

Zdroj: Gsmarena, Recode

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here