Další informace o nástupci HTC One: Snapdragon 805, slot na micro SD karty a větší baterie

0

O nástupci HTC One jsme naposledy psali před několika dny, kdy byla výbava chystané vlajkové lodi zveřejněna na twitterovém účtu @evleaks. Zanedlouho však informace o tajemném smartphonu unikly znovu. Tentokrát je zveřejnil vývojář Mike1986, který stojí za poměrně známou alternativní ROM s názvem Android Revolution HD. Nezapomeňte, že přesný zdroj informací je zatím neznámý, proto níže uvedené parametry berte s jistou rezervou.

HTC One aluminium

Nová vlajková loď s interním označením HTC M8 by se na trhu neměla objevit objevit pod názvem One 2 či One Two, jak se dosud spekulovalo, ale jako HTC One+. Displej by měl ve srovnání s předchozí generací povyrůst ze 4,7″ na 5″, jeho rozlišení ale nejspíš zůstane na hodnotě 1920 x 1080 obrazových bodů.

Poměrně velkým překvapením by mohlo být nahrazení dvojice kapacitních tlačítek pod displeji standardní navigační lištou ve spodní části displeje, kterou už v dnešní době používá většina konkurenčních výrobců. Co se týče procesoru, předchozí zdroje se zmiňovaly o čtyřjádrovém Qualcommu Snapdragon 800. Mike1986 však uvádí, že HTC použije nejnovější Snapdragon 805 s grafikou Adreno 420. Znamenalo by to, že Qualcomm zahájil masovou produkci tohoto čipu dříve než se předpokládalo.

K další výbavě by měl patřit 2GB RAM (LPDDR3), Android 4.4 KitKat s novou uživatelskou nadstavbou Sense 6 a baterie se slušnou kapacitou 2 900 mAh. Radost by měli mít také ti, které u první generace HTC One trápil nedostatek interní paměť, taiwanský výrobce totiž do výbavy One+ údajně přidal slot na micro SD karty.

HTC One+ by mělo opět nabídnout fotoaparát s technologií Ultrapixel, ale tentokrát disponující rozlišením 6 nebo 8 megapixelů a novým obrazovým procesorem HTC ImageChip 3. Liché by nemusely být ani spekulace o dvojici čoček, z nichž bude údajně určena pro focení za horšího osvětlení.

Shrnutí předpokládané výbavy HTC One+ (M8):

  • 5″ displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a odolným sklem Gorilla Glass 3
  • čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 805
  • 2GB RAM LPDDR3
  • 6mpx nebo 8mpx fotoaparát UltraPixel
  • 2,1mpx přední kamerka pro videhovory
  • 2900mAh baterie
  • kapacitní tlačítka nahrazena navigační lištou na displeji
  • operační systém Android 4.4 KitKat s nadstavbou HTC Sense 6.0
  • Micro SIM, NFC
  • slot na paměťové karty typu micro SD

HTC One 2 bude téměř jistě představeno někdy v prvním čtvrtletí letošního roku, o přesnějším datu ale zatím můžeme jen spekulovat. V lednu na CES se nové vlajkové lodi od taiwanského výrobce nejspíš nedočkáme, mnohem pravděpodobnějším termínem je proto únorové MWC, kde by měl být představen i konkurenční Samsung Galaxy S5.

zdroj: Android Revolution HD Blog via Phandroid