Další detaily o fotomobilu s 20mpx kamerou a 6,44″ tabletofonu od Sony

2

xperia sony logo ico

Pokud náš web čtete pravidelně, nebude pro vás asi žádným překvapením informace, že Sony chystá dvojici velmi zajímavých smartphonů. První z nich by měl obnovit značku Cyber-shot, která už před mnoha lety zmizela z mobilních telefonů. Druhou z chystaných novinek musíme označit spíše jako tabletofon, protože 6,44″ displej se blíží spíše menšímu tabletu. Před nedávnem na internet unikly některé další detaily o obou chystaných zařízení.

Začneme tabletofonem Sony Togari, který by měl být po designové stránce velmi podobný Xperii Z. Můžeme tedy očekávat lehkou a tenkou konstrukci s bohatým použitím skla. Testovaný telefon, který dostal anonymní zdroj k dispozici, měl bílou barvu, ale je velmi pravděpodobné, že se zařízení bude prodávat ve více barevných verzích. Sony Togari by mohlo být představeno už v červenci, ale nejprve se nejspíš dočkají jen zájemci z Japonska.

Mnohem podrobnější jsou informace o Sony Honami, tedy budoucí vlajkové lodi, která by se měla pochlubit označeními Walkman i Cyber-shot. Kvalitní zvuk bude údajně zajištěn pomocí dedikovaného audio čipu a bezkonkurenční snímky by měl zaručit fotoaparát s rozlišením 20 megapixelů. Nezůstane však jen u pixelů, výrobce by totiž měl použít čočku Carl Zeiss a xenonový blesk spolu s dvojicí přisvětlovacích diod.

K další výbavě bude údajně patřit čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 taktovaný na 2,3 GHz, grafický čip Adreno 330 a baterii o kapacitě 2700 – 3000 mAh. Podle jiného zdroje však bude mít Sony Honami „jen“ 16mpx fotoaparát a také displej s technologií Triluminos, kterou výrobce už používá u svých televizorů. Hlavní výhodou tohoto typu displeje by měly být bohaté a přirozené barvy.

Také Sony Honami bude údajně představeno už v červenci, ale jen ve verzi pro mobilního operátora China Telecom. Mezinádrodní verze by měla spatřit světlo světa až v srpnu či září, tedy možná v době konání veletrhu IFA 2013 v Berlíně.

zdroj: Xperia Blog

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here