Blackphone – chytrý telefon se širokou škálou nástrojů pro ochranu osobních údajů

0

Znepokojila vás zpráva o tom, že je veškeré obyvatelstvo na naší planetě sledováno tajnými službami například pomocí mobilních telefonů? Chcete co nejlépe ochránit své osobní údaje? Pak vám představujeme Blackphone, který byl navržen tak, aby se stal co nejvíce bezpečným telefonem.

Blackphone

Blackphone byl oficiálně představen na MWC 2014 v Barceloně. V něm nalezneme odnož operačního systému Android, která je pojmenována jako PrivatOS. Nechybí celá řada nástrojů pro ochranu osobních údajů a to včetně předplatného na dva roky pro aplikaci Silent Circle, pomocí které jsou hovory, SMS zprávy, soubory (i při přenosu) či kontakty šifrované. Aby se dosáhlo plné funkčnosti při šifrování, je zapotřebí, aby volající, respektive volaný měl taktéž nainstalovanou aplikaci Silent Circle (to samozřejmě platí i při jiných úkonech). Součástí jsou i nástroje a aplikace pro bezpečné ukládání dat a to i na cloud.

Blackphone

Kromě zvýšené bezpečnosti osobních údajů láká Blackphone s 4,7palcovým HD IPS displejem i na svůj výkon. Ten zajistí čtyřjádrový procesor s frekvencí 2 GHz se sekundovanou 2GB operační pamětí. Pro ukládání souborů bude k dispozici 16 GB ve vnitřní paměti, ale bohužel bez možnosti rozšíření o microSD karty.

Vpředu nalezneme 1,3Mpx kameru, vzadu pak 8MPx fotoaparát. Nechybí ani podpora LTE. Blackphone je primárně nastaven u holandského operátora KPN Mobile, ale jeho funkčnost je zajištěna na libovolném GSM. Bezpečný telefon Blackphone bude na trhu dostupný za cenu okolo 12 500 korun.

Zdroj: Blackphone a PhoneArena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here