Alcatel odhalil smartphony Idol 2 a Idol 2 Mini. Míří do střední třídy

0

Brány veletrhu MWC 2014 se ještě ani neotevřely veřejnosti, výrobci však už začínají představovat své novinky. Nechybí mezi nimi ani Alcatel (vlastněný čínským gigantem TCL), který do Barcelony přivezl hněd několik smartphonů. Hlavní novinkou je model vyšší střední třídy Alcatel OneTouch Idol 2, který rovnou dostal i zmenšenou variantu Idol 2 Mini.

A aby toho nebylo málo, dočkali jsme se i verzí s písmenkem „S“ v názvu, které navíc podporují připojení k internetu přes LTE. Všechny níže uvedené telefony budou nabízeny v několika barevných provedeních, verze bez LTE budou dokonce nabízeny i s Dual SIM funkcionalitou. Datum začátku prodeje novinek zatím nebylo oznámeno.

Alcatel OneTouch Idol 2

Alcatel OneTouch Idol 2 a Idol 2 S

Alcatel OneTouch Idol 2 (na obrázku výše) má tělo s tloušťkou jen 7,3 mm. Ve výbavě nalezneme 5″ IPS displej s rozlišením 128é x 720 pixelů (HD), čtyřjádrový procesor s taktem 1,2 GHz, 1GB RAM a 8GB vnitřní paměť, kterou je možné dále rozšířit pomocí slotu na micro SD karty. Zadní fotoaparát má rozlišení 8 megapixelů a poradí si i s nahráváním videa ve Full HD.

Z další výbavy bychom měli zmínit NFC, 2000mAh baterii a operační systém Android 4.3 Jelly Bean, který bude v budoucnu aktualizován na Android 4.4 KitKat. Alcatel OneTouch Idol 2 bude stát 199 eur (necelých 5 500 Kč) a za Idol 2 S podporující LTE zaplatí zájemci 249 eur (6 800 Kč).

Alcatel OneTouch Idol 2 Mini a Idol 2 Mini S

Zmenšená varianta s názvem Alcatel OneTouch Idol 2 Mini disponuje 4,5″ displejem o rozlišení 960 x 540 obrazových bodů a 1700mAh baterií. Další výbava zůstala víceméně stejná jako u velkého Idolu 2 včetně čtyřjádrového procesoru běžícího na frekvenci 1,2 GHz, 1GB RAM, 9mpx zadní fotoaparát nebo NFC.

I v tomto případě je operačním systémem Android 4.3 Jelly Bean s příslibem brzké aktualizace na nejnovější Android 4.4 KitKat. Alcatel OneTouch Idol 2 Mini bude stát 169 eur (4 600 Kč) a na Idol 2 Mini S vybavený LTE by si zájemci měli připravit minimálně 509 eur (5 700 Kč).

zdroj: Engadget, GSM Arena

Alcatel OneTouch Pop Fit – miniaturní smartphone pro sportovce, který lze připevnit na ruku

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here