Alcatel na MWC plánuje komunikátor s QWERTY pod displejem a Androidem

2

Legenda mezi výrobci telefonu ze začátku 21. století, Alcatel, stále ještě nezemřel a pořád se snaží s levnějšími telefony prorazit i na trhu s chytrými zařízeními s Androidem. Nyní to však konečně vypadá, že by mohl mít šanci.

Na MWC totiž údajně plánuje uvést nový telefon (OT 915) s naležato položeným 2.8“ displejem s rozlišením 240×320, 5MPx zadním fotoaparátem a operačním systémem Android ve verzi 2.3. Jak tedy vidíte, půjde stále o low-endové zařízení, nicméně v kombinaci s nízkou cenou by mohlo díky hardwarové klávesnici poměrně znatelně zamíchat kartami.

Kdy přesně se zařízení dočkáme ani za kolik není známo. Jisté však je, že bude představeno na veletrhu mobilních zařízení v Barceloně, a že se poměrné brzo dostane na britský trh.

  • Crozz

    hm, malý rozlišení displeje, takže asi žádnej zázrak

  • Michal

    Nejen, že Alcatel nezemřel, ale jeho procentuální podíl prodejů mobilů ho v posledním čtvrtletí dokonce vynáší na 7. místo na světě. Jinak OT915 už se dávno prodává, na MWC 2012 bude řeč hlavně o OT995, který bude hodně levný a přitom nabídne 4.3″ IPS displej s 800×480 , 1.4GHz procesor, HDMI, DLNA, kovový rám, android 2.3/4.0, 1GB RAM atd.