ADzero Bamboo – Androidí telefon z bambusu

1

Říká se, že všechny dnešních chytré telefony, a co si budeme povídat, tak také tablety, vypadají úplně stejně. Obdélníček z kovu nebo plastu, v tom nelepším případě trochu zakulacený a třeba s vystupujícím hlavním tlačítkem.

Samozřejmě se k tomuto pravidlu najdou i výjimky, například iPhone 4, řada Lumia nebo HTC Legend, obecně to platí poměrně spolehlivě. Tedy až na superluxusní telefony za tisíce dolarů a samozřejmě všemi milované koncepty. Právě ty totiž mohou co návrhu designu popustit uzdu fantazie a vykouzlit myšlenky, které by každý normální designér ve velké firmě považoval za nesmyslné.

Takovýmto způsobem vznikl třeba koncept telefonu se třemi displeji, telefon co nemusíte kvůli notifikacím vytahovat z kapsy nebo i dnešní koncept ADzero Bamboo. Oproti ostatním je však dnešní projekt trochu jiný, již teď je jisté, že nezůstane jen u konceptu, ale koncem roku se opravdu dostane do prodeje.

A o co vlastně půjde? Inu, jak již název napovídá, tak ADzero Bamboo bude telefon vyrobený z větší části z bambusového dřeva. A když píši z větší části, tak nemyslím, že bude kryt baterie jen potažený imitací bambusu, ale že bude šaši telefonu vyrobeno z opravdového bambusového dřeva.

Ohledně hardwaru telefonu bohužel zatím nemáme přesné informace, prý ale půjde o telefon s vyšší třídy. Určitou nápovědou by zde mohl být fakt, že bude běžet na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich (dnes již možná Jelly Bean) s lehkou grafickou nadstavbou ADOAS.

Telefon by se měl začít prodávat ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku, první bude dostupný v UK, následně by se měl začátkem roku 2013 dostat i do dalších zemí.

A jak se koncept bambusového telefonu líbí Vám? Byli byste ochotni obětovat hardwarové specifikace za opravdu vybočující design?

Zdroj: justzero

  • …No…Name…

    A po pár hodinách náročného užívání z toho máte telefon v černém uhlíku 🙂

    Ale vážně..vypadá to pravdu hezky. Jak samotné tělo, tak i třeba řešení blesku. A asi by to mělo vydržet víc jak kryt SGS3 a podobné. Jen pozor na červotoče 😉