Sudoku na Androidu

0

Sudoku aneb česky „magický čtverec“ je oblíbenou matematickou hrou, která dokáže zkrátit dlouhou chvíli nebo zabavit na hodiny.  Android market nabízí několik aplikací, jež dokážou Váš mobil proměnit v nekonečnou knihu sudoku.

OpenSudoku

Tato aplikace nabízí několik metod vyplnění políček, počítá čas strávený řešením jednotlivých sudoku a vše zapisuje do historie.

sudoku sudoku

qr OpenSudoku
Zdarma

Andoku Sudoku

Tato open source aplikace obsahuje standardní sudoku i další variace: Sudoku-X, Hyper Sudoku, Percent Sudoku, Color Sudoku a Squiggly Sudoku. Databáze sudoku má nyní více než 5000 variací.

Sudoku Sudoku

qr andoku sudoku
Zdarma

Princip hry

Cílem hry je doplnit chybějící čísla 1 až 9 v předem dané předvyplněné tabulce. Tato tabulka je rozdělená na 9×9 polí, která jsou seskupena do 9 čtverců (3×3). K předem vyplněným číslům je potřeba doplnit další čísla tak, aby platilo, že v každé řadě, v každém sloupci a v každém z devíti čtverců byla použita vždy všechna čísla jedna až devět. Pořadí čísel není důležité. Čísla se nesmí opakovat v žádném sloupci, řadě nebo v malém čtverci.

Obtížnost Sudoku není dána počtem nepředvyplněných políček, ale jejich vzájemnými vazbami, které na první pohled nejsou vidět. Těžká sudoku mohou průměrně zkušenému luštiteli zabrat kolem 15 – 60 minut.

Zdroj: wikipedia.org

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here