Recenze: Ski Jump Giants

0

Zimní sezóna pomalu vrcholí, ale zastavme se ještě na chvíli u jednoho sportu, který k zimě patří. Jsou to skoky na lyžích v podání německého studia Greentube, které pravidelně vydává sjezdy na lyžích pod názvem Ski Challenge.

unnamed (2)

Už na první pohled je znát, že tyto dvě hry, dělalo jedno a to stejné studio. Na rozdíl ale od Ski Challenge, který je již spíše pravidelnou záležitostí každé zimy, Ski Jump Giants vychází na zařízení s Android OS poprvé. Příliš zatím neprorazilo, věřím ale, že si pro příští rok najde mnohem více fanoušků.

Pojďme hop!

Reklamy od T-mobilu tento sport trochu oživily a snad nebude vadit, když si vypůjčím nějaké hlášky. Oproti reklamě, ale nebude cvičit na suchu s jiným skokanem, ale jdete rovnou na věc ve výukovém skoku. Na začátku můstku, kde skokan sedí a připravuje se k odrazu, vám je vysvětleno, co vše je zapotřebí k úspěšnému skoku. Budete si muset dát pozor na vítr, který panuje a dobře si načasovat váš odraz. Poté si vyzkoušíte správnou dobu přípravy ke skoku, závěrečný odraz z můstku, ovládání skokana během letu a nakonec dopad do perfektního telemarku.

2013-02-13 17.28.53

Letí! Letí!

Skok není vůbec jednoduchý. Ze začátku bude rádi, když skočíte dvacet metrů a dopadne tak, abyste nespadli. Postupem času si budete zvykat na správnou dobu odrazu, která je velmi důležitá. Poté pomocí gyroskopu ovládáte skokana a vyrovnáváte ho s narazy větru, tak aby dolétl co nejdále. Nakonec budete muset odhadnout, když se má skokan vrátit do základní polohy pro telemark. To vše budete muset zvládat bez jakýchkoliv pomůcek. No je to prostě kvalitní simulátor.

Vývojáři si uvědomovali, že je zbytečné dávat zde tolik map, jako při sjezdech na lyžích. Přeci jen, stále je to skok dolů bez zatáček. Proto byly vybrány pouze čtyři autentické můstky a to konkrétně: Insbruck, Giants Hill a Bad Mitterndorf. Všechny tyto můstky nebo města, pochází z rakouských alp.

2013-02-13 17.29.04

Zadar! Datan!

Tak jako Ski Challenge, tak i tuto hru si můžete nejdříve zdarma vyzkoušet a poté zakoupit za 45Kč. Ve hře samozřejmě nechybí režim multiplayer, takže lze bodové hodnocení porovnávat se soupeři z celého světa a zúčastnit se i celosvětových turnajů .

Greentube dokazuje, že jsou specialisti na zimní sporty a přichystali si pro nás velmi dobře zvládnutý simulátor skoků na lyžích.

Celkové hodnocení: 9,5/10


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here