Recenze: Empire vs Orcs

0

Dnes si představíme tahovou strategii, která se již nějakou tu dobu objevuje na Google Play. Nejde o nic převratného ze strany strategií nebo grafického podání, přesto dokáže zaujmout nejednoho z nás.

Empire vs Orcs

Styl hry

Máte jeden cíl. Porazit všechny orky a zničit protilehlou pevnost. Hra je velmi podobná titulu Might of Magic, takže ti co ji hráli jistě tuší, oč zde jde.  Každé kolo se skládá z vaší pevnosti a soupeřovi pevnosti s obranným mechanismem, který střílý šípy a neutrálního území, ve kterém se odehrává veškerá bitva.

Postupem hry se vám budou odemykat všechny typy vojáků, ale orkům zároveň také. Budete moci využívat rytíře, kopiníky, lučištníky, kavalerii, obranné věže, zátarasy a další a další typy válečníků. Všechny jednotky si můžete vylepšit za vyhrané peníze nebo můžete v obchodě vylepšit svoji pevnost nebo posílit produktivitu many. Manu využijete na sesílání kouzel. Na výběr dostanete hned ze 13ti kouzel, přičemž ze začátku budete mít k dispozici pouze jedno kouzlo a to ohnivou kouli.

Recenze: Empire vs Orcs

 

Strategie

Jednotky nebudete moci posílat jak se vám zlíbí. Budete si muset na vyznačených polích postavit zlaté doly, které vám těží hrudky, kterými vytváříte ve hře další jednotky, věže a ta k dále. To stejné platí o magii a sesíláním kouzel. Aby hra byla o něco těžší, nedovolí vám si vzít do každého kola všechny jednotky co máte k dispozici, ale před startem si naklikáte, které chcete využívat. Opět to stejné platí i pro kouzla.

Neutrální uzemí je rozděleno do pěti pruhů. To znamená, že když pošlete například rytíře po prvním pruhu, rytíře nebude zajímat nic jiného než jeho pruh a také nebude moci útočit na nikoho jiného v jiném pruhu. Je tedy za potřebí si dobře rozmyslet koho kam pošlete, protože každý typ útočníka je jinak úderný na různé druhy orků.

Recenze: Empire vs Orcs

Mikrotransakce

Hra je na Google Play zdarma, ale obsahuje platby za reálné peníze. Hru lze zpočátku hrát bez využití těchto plateb, ale postupem času se náročnost enormně zvýší a pokud budete chtít hrát dál, budete donuceni platit. To je snad jediné mínus na této hře.

Recenze: Empire vs Orcs

Závěr

Pěkná grafika, náročná řežba a plno vylepšení, to vše je lákadlem na tuto hru. Za vyzkoušení jistě stojí, ale mikrotransakce moji známku trochu snížili, protože jsou nastaveny velmi necitlivě.

Celkové hodnocení: 8,5/10


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here