Recenze: Blood And Glory: Legend

1

Glu Mobile, jakožto výrobce velmi kvalitních her si pro nás před časem přichystalo další ze svých velmi povedených her. Tentokrát zavítáme do dob gladiátorských bitev.

Ovládání

Nečekejte zázračný soubojový systém plný různých komb. Glu si už nějakou tu dobu drží stále ten stejný systém a aplikuje ho pokaždé do jiné hry. Tato hra není výjimkou a opět se setkáváme s úhyby, štítem a kombinačním útokem. Abych ale tento systém vysvětlil, koukneme se nejdříve na úhyby. Za pomoci těchto postranních šipek, můžete uhýbat útoků gladiátora a zahájit protiútok. Pokud si nejste jisti svým úhybem a nechcete se nechat zranit, použijete štít, který vás ochrání a případně omráčí soupeře. Po té můžete zahájit sérii protiútoků tažením prstu po obrazovce nebo vytvořit kombo, které se naučíte ze začátku hry v tutoriálu. Na konci komba, váš gladiátor zasáhne nepřítele silným úderem a může mu ubrat až trojnásobek normálního poškození.

K dispozici budete mít klasické uzdravovací lahvičky se zdravím nebo doplněním many.  Lahvičky se zdravím si šetřete, protože je jistě budete potřebovat. Svou míru zdraví si totiž přenášíte do dalších bitev. Koupě jakéhokoliv elixíru, stojí bohužel Glu kredity a tzn. reálné peníze.

 

Styl hry

Po výcvikovém souboji se vám odkryje menu. Naleznete v něm jak mapu a obchod, tak i schopnosti bojovníka. Hra nám nabídne přes 60 soubojů v deseti turnajích, kdy na konci každé kampaně vyzveme bosse turnaje, který dosahuje nejen mnohem větší síly než předchozí soupeři, ale také disponuje obrovskou velikostí a tak je souboj značně ztížen.

Ve hře nalezneme i příběh, který vypraví cestu gladiátora, který byl zrazen a nyní chce opět získat zpět svou slávu a čest. Na konci každého turnaje se trochu poodkryje další část příběhu, kterou si můžeme spustit na mapě, kolikrát chceme.  Tyto krátké úryvky z příběhu nám jsou podávány pomoci komixových slidů.

Grafika a zvuk

Tak jako jeho předchůdce, tak i pokračování obsahuje pěknou grafiku. Hra je dobře optimalizována a až na zdlouhavé načítání bych v ní neviděl žádný problém. Zvuk už je na tom o něco hůře. Švihy mečů nebo povzdychy gladiátorů jsou takové nemastné neslané a hře to opravdu škodí. Naopak soundtrack, který Glu nasadil do menu je opravdu skvělí. Výborně zapadá do stylu hry ´a navíc se velmi pěkně poslouchá.

Závěr

Glu Mobil hry jsou naprostá jistota kvalitního zpracování, které jako vždy tíží neúměrné mikrotransakce (U Glu spíše Bigtransakce). Pokud si hru budete chtít zahrát, můžete si ji stáhnout zdarma.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

  1. Tak mikrotransakce jdou pomerne lehko obejit. Me by nevadilo za hru zaplatit rozumny penize, ale takhle, ne diky. Celkem rozumny reseni nabizi glukredit.cz…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here