Parashoot – Retro střílečka, která rychle omrzí

0

Vývojářskému studiu We Came From Mars nechybí humor (jak je patrné z jejich webových stránek) a ani dobrá paměť, protože vytvořili hru inspirovanou DOS klasikami z 80. let Paratrooper a Sabotage.

Princip hry je jednoduchý, stačí pomocí joysticku otáčet dělovou věží a sestřelovat nepřátele a jejich techniku snášející se z nebe. Před bezmyšlenkovitým zasyspáváním obrazovky střelami autoři implementovali přehřívání děla a také násobič skóre, takže pokud minete, vrátíte se na hodnotu 1x a při srovnání s ostatními díky OpenFeint díru do světa neuděláte.

Grafika se nese v silném retro duchu podobně jako v případech Radiant HD nebo Minecraft, ale dlužno dodat, že oběma těmto titulům retro pixely slušely o trochu více. Soundtrack by se dal charakterizovat jako „MIDI“ a při hraní samotném vás hra mimo zvuku děla potěší občasnými namluvenými hláškami. Zvuku celkově není moc co vytknout.

Parashoot

Co vytknout lze je to, že hra ve srovnání s ostatními čistě oddechovými tituly jednoduše není zase až tak zábavná. V základním survival módu můžete střílet třeba 15 minut, dopracujete se k určitému skóre a to je všechno. Nic vás nenutí strávit u ní několik hodin a nemáte se moc kam dopracovat. Autoři udělali krásně svižnou hru s pěknou grafikou a zvuky, ale hráč si nemůže říct něco jako „ještě jedno kolo a končím“. Proto bude na občasné arkádové hraní lepší volbou Deathworm nebo klasičtí a neustále aktualizovaní Angry Birds. Ale Lite verze zdarma za vyzkoušení určitě stojí.

ParashootLite verze zdarma

ParashootPlná verze – 33 Kč

20MB; Android 2.0.1+; App2SD – Ne

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here