Miseria:Worlds apart – ponořte se do černobílého světa bludišť [Recenze]

1

Podmanivá hra Miseria s tajemnou grafikou a neotřelými prvky mě zaujala už po prvním spuštění. Přišla si jen tak odnikud, aby nám předvedla, jak dokáže fungovat černobílý design na pomezí akční hry či arkády, spolu s opravdu vynikající hudbou, příběhem a unikátními ovládacími prvky.

miseria

 

Co je Miseria

Ubohý ježeček Lurk byl unesen obrovským, děsivým a nemilosrdným pavoukem Grunzel. Vaším úkolem je vysvobodit Lurka ve více než 80 levelech ze zapeklitého bludiště, aby se mohl opět shledat se svou láskou. Celou dobu pod vámi Grunzel natahuje své chlupaté pavoučí nohy a občas s bludištěm zatřepe. Také přítomnost létajících netopýrků sajících krev či cirkulárky vám opouštění bludiště nijak neulehčí.

Po celou dobu hry vás provází skvělý soundtrack, který navozuje osobitou atmosféru a chuť uvězněného ježka zachránit. Před začátkem hry si můžete projít krátký tutorial se zábavnými vysvětlovacími popisky, a hurá do hry.

miseria miseria miseria

Ovládání

Nakláněním vertikálního bludiště, které provádíte skrze doteky na obrazovce, se snažíte v co nejkratším čase vysvobodit hrdinu pomocí portálu a nespadnout pavoukovi přímo do náruče. Je třeba si na ovládání zvyknout, protože nejsou pro hry tohoto druhu úplně typické. Až si je však plně ochočíte, rychlé rozhodování a pohotové reflexy, které hra přímo vyžaduje, vám do rukou přejdou samy.

Ovládání se mi ze začátku opravdu nelíbilo, ale je to nejspíš mnou a spousta hráčů se s problémy potýkat nebude. Rozhodně by vás možný neobratný začátek neměl odradit od příjemného času stráveného u Miseria.

Závěr

Skvělá grafika v kombinaci s neotřelými ovládacími prvky a zajímavým příběhem mě velmi potěšila. Vyzdvihla bych také soundtrack, který bych si klidně poslechla i mimo hru, což je i možné díky odkazu ke stažení na Amazonu. Příjemným překvapením je, že je hra zdarma.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

  • Jan Jindra

    Ta grafika vypadá skvěle, připomíná Limbo 🙂