Grand Prix Story – staňte se šéfem závodního týmu

2

Už vás nebaví závodní hry, ve kterých se stáváte závodníkem, ale radši byste si chtěli vyzkoušet, jaké to je být člověkem, který celý tým vede? Nyní máte možnost ve hře Grand Prix Story od japonského vývojářského studia Kairosoft, které se už dříve proslavilo například hrou Game Dev Story.

Grand Prix Story Grand Prix Story Grand Prix Story

Na počátku si můžete zvolit libovolný název svého závodního týmu a také barvy, které budou mít vaše auta i jezdci. Pak už na vás čeká malá garáž, jeden jezdec, jeden mechanik a sekretářka, která vás bude provázet začátky ve hře a sdělovat vám důležité informace týkající se správy a financí týmu. Prvním krokem, který celý váš tým čeká, je vytvoření nového závodního vozu. Bohužel se zpočátku budete muset spokojit jen s jedním druhem vozidla, kterému musíte ještě zvolit požadovaný typ podvozku a nakonec pověřit vytvořením auta skupinu zaměstnanců. Důležité je, že výsledné parametry vozidla závisí na počtu, kvalitě a momentálním stavu zaměstnanců. Vaše vozidlo bude nutné průběžně vylepšovat upgradem jednotlivých parametrů, dosazováním lepších dílů a účastí v závodech . Během závodu nemůžete své jezdce ovládat ani jinak ovlivňovat, i přesto je ale velmi zajímavé sledovat malé závodníky, jak ve svých vozech krouží po trati, předjíždí se, bourají a dělají jiné jezdecké chyby. Nelekněte se horšího výsledku vašeho jezdce v prvním závodě, dál se bude situace už jen zlepšovat.

Grand Prix Story Grand Prix Story

Po každém závodě je nutné vozidla, která se ho zúčastnila opravit, což začnou vaši zaměstnanci dělat automaticky, pokud jim nedáte jinou práci. Ve hře se nachází dvě důležité hodnoty. Samozřejmě jsou to peníze, za které platíte své zaměstnance, trénujete svého jezdce, kupujete nová auta apod. Zdrojem financí jsou odměny za dobré výsledky v závodech, příspěvky sponzorů a další bonusy. Druhou důležitou věcí jsou research data, neboli data pro výzkum. Ty jsou nutné pro vývoj nových dílů a vozidel a vylepšování schopností mechaniků. Research data získáváte během závodů, oprav a vývoje. Během hraní je dobré využívat Auru, kterou závodníci mají ječastěji po dosažení nějakého úspěchu. Během této doby jsou jezdci lepší v závodech, vytvářejí kvalitnější auta, dosahují lepších výsledků při tréninku i jiných činnostech. Proto je dobré Auru efektivně využívat.

Grand Prix Story Grand Prix Story Grand Prix Story

Po odjetí několika závodů dostanete možnost vyzkoušet si Grand Prix. To prověří nejen váš vůz a závodníka, protože soupeři jsou velmi kvalitní, ale také vás, jako šéfa týmu – mezi jednotlivými závody Grand Prix jsou totiž vždy jen čtyři týdny a za tuto dobu musíte stihnout opravit auto a k tomu ho vylepšovat a závodníka trénovat. Pokud se vám ale podaří celé Grand Prix vyhrát (hned napoprvé to nejspíš nebude), čeká vás nejen zasloužená finanční odměna, ale také pozvánka do nového zázemí týmu. Určitě pozvánku přijměte, kromě větší garáže získáte také možnost zúčastnit se nových závodů a Grand Prix. A takhle pokračuje život šéfa týmu dál a dál – postupně se z malého regionální týmu s jedním jezdcem a podprůměrným vozidlem stanete mistry světa.

Základní část hry končí v březnu čtrnáctého roku. Všechny vaše peníze a úspěchy budou sečteny a uloženy jako nejvyšší skóre. I poté ale můžete v hraní pokračovat. Jakmile vyhrajete Grand Prix Formula  No. One, čekají na vás zajímavá překvapení: speciální závody, vozidla i zaměstnanci.

Grand Prix Story Grand Prix Story

Grand Prix Story sice není hra s perfektní grafikou, to ale vůbec nevadí, možná naopak. Mnoho herních možností, které se objevují postupně během hry zajišťují, že vás Grand Prix Story zabaví na dlouhou dobu. Jedinou nevýhodou je snad trochu vyšší cena hry, jak to ale ve Grand Prix Story chodí si můžete vyzkoušet i v lite verzi, která je ke stažení zdarma.

Grand Prix Story Grand Prix Story

 

lite verze
plná verze

Android verze: 1.6 a vyšší

Velikost: 10 MB

Přesunutí na SD kartu (App2SD): ne

Cena: 83Kč / zdarma

Čeština: ne  • karynka

    wow, to sa mi páčiii 😛 aj ja chcem takú hru…odkiaľ sa dá nainštalovať?

    • Petr Houška

      Jako u všech našich článků, klikněte na QR kód a budete přesměrován do webového marketu.