Death Worm – arkáda s krvelačným červem

0

V dnešní recenzi si představíme hru, kterou jste v jen lehce odlišné podobě  mohli hrát na PC jako Super Mega Worm, Deathworm nebo Effing Worms. Je to čistokrevná arkáda, ve které řídíte podzemního červa, jehož jediným cílem je zničit vše živé a hýbající se na povrchu.

Hra Death Worm v kampani obsahuje 45 úrovní ve 3 různých prostředích a 3 červy, kteří se od sebe však příliš neliší. Kromě kampaně má také Survival mód a několik miniher, které mohou celkový hrací čas o pár hodin zvýšit. V každé úrovni hry je vaším cílem zabít určitý počet živých věcí, ale aby to nebylo moc lehké, často na to dostanete určitý časový limit nebo budete muset cíl splnit bez poškození vašeho červa. Herní mechanismus je dost jednoduchý, v podzemí naberete rychlost, na správném místě a pod správným místem se vynoříte a kusadla se už postarají o zbytek. Po dokončení úrovně na vás nečeká souhrnná obrazovka o vašich úspěších, hra vám bez pozastavení akce oznámí číslo nové levelu a jeho podmínky, což skvěle přispívá k vžití se do hry a tempu akce. Na rozdíl od PC předchudců červ neroste spolu s každou pozřenou potravou, ale po  dokončení úrovně se na obrazovce rozsvítí nápis Upgrade, po jehož aktivování se dostanete do menu vylepšení, v němž si červa můžete zvětšit, udělat ho odolnějším, rychlejším a podobně.

Deathworm screenshot

Na povrchu začínáte se zabíjeném bezbranných človíčků, později přibydou motorová vozidla v různém stupni obrnění a také helikoptéry, letadla a létající talíře.  Cíle ve vyšších levelech už samozřejme na povrchu jen tak nelelkují, ale aktivně se brání, což pro vašeho červa může být konečná. S ničením cílů mu mimo kusadel pomáhají i firebally a nitro (zrychlení), které při hraní můžete nasbírat, ale upřímně řečeno jsem při jejich použití žádných znatelně lepších výsledků nedosahoval.

Deathworm screenshot

Na herní obrazovce se nachází docela dost údajů, ale s orientací by neměl být problém, pohled na screenshoty v článku vám dá dostatečnou představu. Najdete na ni skóre, zdraví, úroveň, počet bonusových zbraní… Nebylo třeba vymýšlet vymyšlené. Zezačátku se mi zdál dotykový joystick na obrazovce zbytečně velký, ale po čase budete potřebovat vypočítavat vynoření se na milimetry, takže jeho velikost je přímo ideální. Grafika není zrovna na takové úrovní, aby potřebovala dvoujádrový procesor, všechny barvy se mi zdají tak nějak utlumené, ale hře to dává hezký retro nádech a lepší grafika vlastně není třeba. Na video ze hry se také můžete podívat v jednom ze starších vydání Android Gameru.

Death Worm je hra, u které nestrávíte týden jako u některých akčních nebo RPG titulů, ale jako skvělá zábava na půl hodiny ve vlaku vám může vydržet mnoho měsíců.

 

QR death worm

51 Kč; Android 2.1+; 13 MB; App2SD – Ne

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here