Counter-Strike předělaný do Unity 3D přichází s portem pro Android

9

Counter-Strike, kdo by jej neznal? Zprvu pouze drobný mód k Half Life 1, později jedna z nejcennějších značek Valve, která doslova změnila svět progamingu k nepoznání. A nyní se díky práci pár lidí dostává i na Android, zdarma.

Tedy abych byl přesný, nejde o port Valve enginu, nýbrž v podstatě úplně novou hru postavenou na multiplatformním Unity 3D enginu využívající herní principy, modely, zvuky a grafiku starého dobrého Counter-Striku 1.6.

Je také nutné podotknout, že je hra prozatím v relativně rané verzi vývoje, díky čemuž může obsahovat různorodé chyby. I tak je již ale dostupná ve dvou verzích pro Androidí telefony a jedné pro internetové prohlížeče.

První 0.5 je určena pro Android 2.0+ (krom ICS) a ARMv6 procesory, přičemž je graficky lehce horší a neobsahuje všechny vychytávky jako skákání a podobně. Druhá 0.6 běží pouze na Androidu 2.3+ (i ICS) a ARMv7 procesorech, díky tomu však nabízí lepší grafiku (srovnatelnou s CS 1.6) a v podstatě všechny možné fuknce.

Samotná hra je poté i přes postavení na jiném enginu takřka dokonalou kopií Counter Striku, najdeme v ní tak staré dobré mapy, zbraně, zvuky a samozřejmě také hratelnost. Přítomen je také napříč platformami hratelný online multiplayer. Jedinou změnou oproti originálu je tak přítomnost tříd po vzoru například CODu namísto nakupování jednotlivých zbraní.

 Na mém Samsungu Galaxy S, fungovala verze 0.6 bez jakýchkoliv problémů při hezkých 60 snímcích za sekundu. Drobným problémem bylo jen lehce nepřesné ovládání, které však díky přítomností poměrně dobře fungujícího automatického zaměřování hratelnosti nikterak zvláště neubíralo.

Příjemným překvapením byl také počet serverů a herní odezva, se kterou jsem neměl ani při hraní přes slabou WiFi síť žádné problémy.

Link ke stažení:0.5
Link ke stažení: 0.6

Další informace: XDA
Zdroj (obrázků): pha, droidgamers

9 KOMENTÁŘE

  1. Haleluja Bůdha existuje 😀 Nejoblíbenější gameska je tu. Díky za super zpravu. Nebude vadit když to hodím mezi hry na Androidforu.cz?

  2. No, jsem programator a nevim o tom, ze by Counter-Strike svet programmingu nejak zmenil :-))). Ale progamingu urcite!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here