Česká logická adventura Machinarium na Google Play

9

Česká herní studia, která v posledních pěti letech vydala světově oceněnou hru, by se dala spočítat na prstech jedné ruky. Naštěstí o co jich je méně, o to zajímavější a unikátnější tituly vždy šlo.

Jedním z takových úspěšných studií je i Amanta Desing, jejíž světově oceňovaná hra Machinarium před dvěma dny objevila v relativní tichosti na Google Play. Hra je zde dostupná prozatím pouze pro tablety za poměrně příjemnou cenu 74 korun.

Pro ty co Machinarium neznají, jde o 2D ručně kreslenou adventuru plnou spousty logických hádanek, která sleduje osudy malého robota Josefa snažícího se znovu začlenit do robotího města a porazit ‚gang‘ Black Cap Brotherhood.

O jejích kvalitách vypovídají mimo jiného také mnohé ocenění, která získala například za grafické zpracování (výhra v kategorii Visual Art 12. ročníku Indipendet Games Festival), nadmíru povedený soundtrack (nejlepší herní soundtrack podle časopisu PC Gamer 2009), celkovou povedenost (nejlepší indie hra na pařížském festivalu indie her) a další.

Hra vyžaduje nainstalovaný Adobe Air.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

 • Snad to bude mít úspěch a dočkáme se Botaniculy. 

 • Lubos Strachota

  Tato aplikace je kompatibilní s některými z vašich zařízení.Mam Samsung Galaxy S2, divne, to jako pobezi i na telefonu a ne jen na tabletu? Nebudu kupovat neco co mi potom nepujde…
   

 • jarek.hricko

  Já tu hru na android marketu nemůžu najít.

  •  Přímo v článku je na aplikaci odkaz. Konkrétně stačí kliknout na tlačítko Google Play v kartě aplikace.

   • Jarek Hricko

    No, ale kdyz je psano ze muj mobil neni s mym mobilem kompatibilni, tak to ji asi nerozjedu ze?Mam Huawei Ascend G300

    • Jarek Hricko

     Teda s moji hrou, jiste jste pochopili co jsem chtel napsat…:-)

    •  V tom případě máte bohužel smůlu.

 • Lukáš Matějka

  Na Nexus 7 paráda. Nechal jsem si to ujít na PC, ale na androidu jsem to už nepustil. Zatím hraju bez nápověd a hrací doba se tím prodlouží na 10-ti násobek. Jinak chápu, že je to jen pro tablety. Nedokázal bych si to představit na telefonu, protože to by bylo neovladatelné.