Sony přichází s převratným „oboustranným“ flashdiskem

7

sony1

Čas od času přijdou výrobci s něčím, co nadchne komunitu. Někdy jsou to velké věci, ale ne vždy praktické. Tedy alespoň ne v současné době. Ovšem japonská společnost Sony přichází s flashdiskem, který můžete připojit jak k počítači, tak telefonu. Možná nejde až o takový převrat, ale rozhodně je to další krok ke většímu komfortu nejen při zálohování dat. I když ano, lze použít mimo jiné třeba redukci.

Samotný produkt se skládá z malého těla, které má na obou stranách konektory. Na jedné standardní USB 2.0 a na druhé micro USB. Oba konektory jsou chráněny víčkem a celkové rozměry jsou opravdu malé. Jako materiál je použit kov a proto zařízení působí velmi dobře a navíc je patřičně odolné.

sony2Pokud se zamyslíme, napadne nás několik možností využití. Samozřejmá je záloha dat, ale „flashka“ může sloužit také jako rozšířená paměť nebo urychlit přenos dat mezi dvěma telefony a to zejména u velkých souborů. A určitě i vás napadne celá řada dalších použití.

Zařízení se pravděpodobně objeví na trhu v lednu příštího roku. K dispozici budou tři barevné varianty: černá, bíla a fialová. Stejně tak se dočkáme tří různých velikostí paměti: 8, 16 a 32 GB. Kompatibilitu můžeme očekávat u Androidu 4.0 a vyšších verzích.

A cena? Ta vzhledem ke zpracování a konstrukci je překvapivě nízká. Uvádí se 19,99 dolarů, 29,99 dolarů a 62,99 dolarů, v přepočtu asi 400, 600 a 1200 korun. Nicméně do ceny není započítána daň apod.

zdroj: androidpolice, sony via: svetandroida

 • Petr

  To jako vážně? Novinka, s 32 GB a USB 2.0? To tam nemohly dát USB 3.0?

  • Ondřej Deingruber

   USB 2.0 asi proto, že telefony ho podporují

   • TDi

    Je to normální flash. Její použití není primárně a jen pro telefony. Tedy by měla (mohla) mít 3.0.

    • Libor Foltýnek

     Jo a jak narvete mikro USB 3 konektor do telefonu? 🙂

 • RuffLike

  Presné označenie tej flashky neviete?

  • Jáchym Šlik

   Podle zvolené kapacity USM-8SA1/B, USM-16SA1/B nebo USM-32SA1/B.

 • Stanley

  Podobný oboustranný disk mám už přes rok a půl. Označení uDisk.