Recenze|Xiaomi 20000 mAh powerbanka

3

Powebanka je zařízení, které zažilo v roce 2015 obrovský boom a to hlavně u čínských výrobců. Mezi hlavní producenty powerbank patří i čínský gigant Xiaomi, na jehož powerbanku se dneska koukneme z blízka.

DSC_0420

Powerbanka jako taková dorazí v minimalistické krabičce, ze které se ani nedozvíte, že v rukou máte powerbanku. Na přední straně se kromě bílé barvy nachází jen logo Xiaomi, zadní strana je naopak úplně čistá stejně jako spodní a vrchní strana. Na bocích pak najdeme technické údaje v čínštině. Uvnitř krabičky je papírová výstelka (ta bohužel chybí u novinářského kusu), v níž najdeme samotnou powerbanku a plochý napájecí kabel. Ten má na jedné straně klasické USB, na druhé je pak MicroUSB.

DSC_0422

Co se týče rozměrů a hmotnosti, tady powerbanka potěší. Do kapsy se sice nevejde, ale se svými rozměry 141,9 x 73 x 21,8 mm se vejde i do malé dámské kabelky. Váha 338 gramů je pak více než potěšující. Samotné zařízení nabídne stejně minimalistický design jako balení. Na svrchní straně se opět nachází pouze logo výrobce. Pod logem jsou pak umístěny nezbytné technické informace. Na pravé straně najdeme tlačítko, pomocí kterého zjistíme přibližnou energii, jež ještě zůstala. To se dozvíme pomocí čtyř LED diod, jež jsou nad logem výrobce. Jejich drobnou nevýhodou je bílá barva, protože na přímém slunci může být problém zahlédnout, kolik diod svítilo. Jedna z nejdůležitějších součástí powerbanky, tedy dva USB výstupy a jeden Micro USB vstup jsou na stejné straně jako LED diody.

DSC_0425 DSC_0424

Nyní se dostaneme k samotnému používání powerbanky. Vysoká kapacita je totiž dvousečným mečem. Na jedné straně je to velice užitečná vlastnost, díky které budete mít dost energie i na týden používání. Na straně druhé se však s tímto pojí nešvar v podobě (na můj vkus) příliš dlouhého nabíjení. Mnohdy totiž powerbance nestačilo ani nabíjení přes noc a potřeboval jsem k jejímu nabití do plna i 16 hodin. Pokud jde o samotné nabíjení, tady nemůžu než chválit. Powerbanka nabíjela mé LG L70 mnohem rychleji než originální nabíječka. I během půlhodinové cesty v MHD dokázala dodat i více než 40% baterie. Příjemně potěšující bylo zjištění, že i přes použitý plast a používání nabíjeného telefonu, powerbanka stále držela teplotu na uzdě a nezahřívala se jako některé konkurence. Použitý spojovací kabel, jenž je příjemně plochý se jen tak nezamotá, problémy spíše budou se zašpiněním v tašce, kde na sebe díky své barvy, nachytá kdejaký nepořádek. Jeho značnou nevýhodou je délka kabelu, ten mi připadal až příliš krátký a máte-li výše položenou zásuvku, můžete se setkat s problémem. Jak jsem už zmínil výše, použitým materiálem je plast. Ten je po bocích hladký a na dvou největších stranách je použita drsná textura zamezující zbytečnému klouzání po povrchu stolu atp., za což Xiaomi opět chválíme.

DSC_0426

A přichází čas k celkovému zhodnocení produktu. Powerbanku jsem používal necelý měsíc. Za tu dobu jsem se s ní opravdu sžil a dokonce sám uvažuji o jejím zakoupení. Jako jedinou nevýhodu vnímám dlouhou dobu nabíjení, což je ale vcelku logický problém vzhledem k její kapacitě. Výhod má hned několik, jako hlavní vnímám kompaktní rozměry, jednoduchý, ale krásný design, nízká cena a obrovská kapacita. Za tým Androidmarket.cz můžu powerbanku jednoznačně doporučit.

Za zapůjčení děkujeme obchodu Xiaomimobile.cz

3 KOMENTÁŘE

  1. Opravdu tento článek mám považovat za recenzi ? co pro mě jako čtenáře má mít přínos tato recenze? hodnota článku = 0 , čekal bych třeba osvětu kolem kapacity čínských powebank, udavaná kapacita 20 000mAh je opravdu krásná, aneb je to pěkný marketingový tahák čínana na zákazníka, skutečná kapacita je mnohem nižší jelikož se vztahuje k napětí 5V atp…

    • Dobrý den, tato recenze necílila na pokročilé uživatele, nýbrž na běžné „casual“ uživatele, kteří chtějí zkrátka poradit, jestli se daná koupě vyplatí nebo ne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here