Audio-technica ATH-M50x – Skvělé ale mimo mainstream (recenze)

1

Společnost Audio-technica není stále v našich končinách příliš známa. V západních zemích to už tak neplatí a ke slávě jí asi nejvíce dopomohl model ATH-M50. Jeho vylepšenou variantu dnes recenzujeme, od té původní se však liší jen možností uživatelského vyměnění kabelu. To nejdůležitější – zvukový výstup – zůstal na stejném levelu – skvělý.

Vzhledem neohromí ani neurazí

Design nikdy nebyl tím faktorem, kterým by sluchátka značky Audio-technica nějak zvlášť oslňovala. To stejné se dá říct i o modelu ATH-M50x. Zpracování je však na špičkové úrovni a i když se ke sluchátkům nebudete chovat zrovna v rukavičkách, měla by vše hravě ustát.

Audio-technica ATH-M50x 8

Já jsem je bezmála 4 týdny nosil v batohu a nemohu na nich pozorovat žádné známky poškození. Pro přenášení je ještě určen látkový obal, který Audio-technica dodává ke všem svým sluchátkům a vlajkový model pochopitelně není výjimkou. Sluchátka sice nechrání tak precizně, jako například tvrzená pouzdra, jež jsou součástí balení jiných stejně cenově postavený modelů, i tak se na něj ale lze spolehnout.

Skvělý zvuk pro většinu žánrů

Audio-technica je známá svým zvukovým výstupem. Ten v porovnání s konkurencí z opačného filozofického spektra není nikterak upraven či “dokrášlen”. Neznamená to však, že byste nemohli sluchátka používat pro poslech hudby z mobilu nebo klasického domácího počítače. Zesilovač opravdu není nutností, pokud si však chcete užít skutečnou studiovou kvalitu, časem se bez něj neobejdete. Drtivá většina všech domácích posluchačů si bez něj ale s klidným srdcem vystačí.

Audio-technica ATH-M50x 6

Taky se však nedočkáte zvýraznění basů ani výšek. Vše je zkrátka tak, jak to bylo původně autorem myšleno. Pokud se vám líbí zvukový výstup ze sluchátek značky Beats by dr. Dre, možná budete Audio-technicou trochu zklamáni. Při cenovém srovnání však z toho mini souboje vychází japonské řešení kladněji.

Patálie s kabelem

Jak jsem nastínil již na začátku, vylepšená verze s písmenem x na konci se od té původní liší pouze ve vyměnitelném kabelu. Aby vás však Audio-technica ke koupi o téměř 2 tisíce dražšího modelu přesvědčila, dodává přímo v balení hned trojici různě dlouhých kabelů. Dva přímé s délkou 1,2 a 3 metry. Ty jsou ještě doplněny o jeden kroucený, který je pro běžné používání asi tou nejlepší volbou. Sluchátka si však díky speciálnímu mechanismu zapojování kabelu nerozumí s žádným jiným řešením a pokud všechny tři kabely poškodíte, budete je muset shánět přes lokální prodejce nebo Ebay.

Audio-technica ATH-M50x 11

Ani jeden kabel také nedisponuje ovládacím tlačítkem. Někomu tato absence možná nevadí, já bych jej ale ještě v kombinaci s externím mikrofonem opravdu ocenil. Na toto řešení však u japonské značky nejsme příliš zvyklý a alespoň z mého pohledu je to trochu škoda.

Skvělé ale už trochu mimo mainstream

Sluchátka Audio-technica ATH-M50x bezesporu jsou velmi kvalitním modelem, jež reprezentuje všechny myšlenky, které už mohli vidět u předešlých níže postavený modelů. Snaží se vybočit z mainstreamu, kterému kralují sluchátka s “dokrášleným” výstupem a vysokou cenou. V Česku se jim to však zatím příliš nedaří a na rozdíl od Spojených států si stále nenašla ty pravé zákazníky.

Audio-technica ATH-M50x 2

Tento konkrétní model si ovšem téměř jistě nekoupí žádný zcela běžný a občasný posluchač hudby, těm ostatně ani nejsou určena. Pokud ale jejich koupi zvažujete, za cenu těsně nad čtyřmi tisíci korunami určitě neprohloupíte, pokud tedy aspoň preferujete multižánrové skladby a ne jen songy s přemírou beatů.

youtu.be/F3A60fQsrnk

Sluchátka nám do recenze zapůjčil český prodejce Pro Music

promusic Audio technica ATH M30x – ,,Na takové to domácí poslouchání... (recenze)

1 komentář

  1. Dobrý den, zajímalo by mě jaké jsou Audio Technica ATH-M50x v srovnání s beats executive, nejde mi o design , jde mi o porovnání při poslechu hudby typu: pop, disco, hiphop. Všude každý píše jak jsou beatsy sh*t a někde zase někdo píše, že na tento typ hudby jsou dobré kvůli výrazným basům, já osobně také preferuji velké basy. Cenově jsou teď na stejno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here