CyanogenMod bude rozdělen na dvě varianty: pro profesionály a začátečníky

4

cyanogenmod cyngn

CyanogenMod, jedna z nejoblíbenějších komunitních ROM, se brzy dočká poměrně významné změny. Při stažení bude mít uživatel na výběr ze dvou verzí, které mají názvy Community Edition a Pro Edition. Vývojáři to oznámili na nedávné konferenci Big Android BBQ 2013 v Texasu. Cílem této změny je zpřístupnit a usnadnit používání CyanogenModu i méně zkušeným uživatelům, ale zároveň zachovat rozšířené možnosti přizpůsobení pro zdatnější uživatele a vývojáře. Kromě toho byly oznámeny některé nové funkce, které budou v budoucnu implementovány do CyanogenModu.

Rozdělení na dvě edice

cm2 cm1

Pro Edition bude upravena tak, aby ji mohli bez problémů používat i průměrní uživatelé, kteří ze svého smartphonu převážně jen volají, hrají hry či surfují na internetu. Velký důraz bude kladen na bezpečnost, s čímž souvisí defaultně vypnutý root, ale s možností jednoduché aktivace. Nová verze CyanogenModu Pro Edition bude vydávána každé dva týdny a aktualizace bude probíhat přes jednoduchý nástroj předinstalovaný v telefonu.

Druhá varianta s označením Community Edition by měla být víceméně shodná s dnešním CyanogenModem. ROM bude připravena pro nejrůznější úpravy, které může provádět samotný uživatel. Defaultně aktivovaný root je tedy v tomto případě samozřejmostí. O vývoj nových verzí se bude starat komunita vývojářů a aktualizace budou probíhat přes vysoce flexibilní nástroj.

Chystané funkce

Mezi nové funkce, které se v budoucnu dostanou do CyanogenModu, patří screencasting neboli nahrávání obrazovky. Dosud je k této funkci nutné stahovat nejrůznější nástroje třetích stran. Přibude také vylepšený launcher a nová aplikace Galerie.

zdroj: CyanogenMod, Pocket Droid

 

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here