[FORUM] Jaké jsou Vaše nejoblíbenější živé tapety

1

Po delší době tady máme zase jeden trochu větší článek, tentokráte se budeme zaobírat živými tapetami. A ne ledajakými, nýbrž těmi, které jsme mi na androidforu doporučili právě Vy, uživatelé.

Jako první tady máme tip od uživatele jménem NaTuRaL, který doporučuje velmi jednoduchou živou tapetu s názvem Storm. V podstatě není nikterak moc animovaná, jedná se pouze o slet rychle po sobě jdoucích a střídajících se fotek blesků vytvářející efekt bouřky na displeji telefonu. Na druhou stranu je zas šetrná k baterce, což je vlastně hlavní důvod proč ji NaTuRaL doporučuje.

Storm_1

 

Uživatel PL113 naopak doporučuje jednu hojně animovanou živou tapetu se jménem Microbes LW. Jak již název napovídá, po obrazovce se Vám budou prohánět malí různobarevní mikroby. Ty budete moc nejen sledovat, ale také nakrmit nebo zabít, přičemž v druhém případě po nich zůstane volně plující skořápka.

A právě interakce je to, díky čemuž tuto tapetu PL113 vychvaluje. Drobným problémem může být jen fakt, že tapetu nenaleznete na Android marketu a budete si ji muset stáhnout z odkazu víše ve formě instalovatelného .APK balíčku.

 

Naproti tomu uživatel s přezdívkou P1azer doporučuje jednu velmi užitečnou živou tapetu se jménem Notification Bubbles. Jak již možná tušíte, na pozadí se Vám budou zobrazovat bubliny, ve kterých se budou, tedy alespoň pokud budou nějaké k dispozici, zobrazovat notifikace jako jsou například nepřijaté hovory a příchozí SMSky. Nechybí ani možnost propojení s Facebookem, Twitterem a Gmailem. Z dalšího nastavení ještě zmíním volbu počtu prázdných bublin nebo jejich barvy.

Notification Bubble_1 Notification Bubble_2

Uživatel Mishack nám doporučil tapet trochu více. Společně se však podíváme jen na ty nejzajímavější.

První z nich je Inferno Galaxy, která se vyznačuje opravdu zajímavou a hezky animovanou scenérií právě se rodící galaxie. Nevýhodou oproti tomu jsou vysoké hardwarové nároky spojené s náročností na baterii a také nulové možnosti nastavení.

Jako druhou od Mishack si představíme Thunderstorm LiveWallaper, který je nápadem velmi podobný výše zmíněnému Stormu. Oproti němu je však plně animován a současně také náročnější na baterii. Ne však tolik jako například Inferno Galaxy.

V pro verzi za 17 kč navíc získáte možnost vyvolání blesku dotykem a poměrně bohaté nastavení týkající se blesků, deště a mraků.

Thunderstorm_1 Thunderstorm_2

A jako poslední od Mishaca si vezmeme Floating images. Na pozadí se Vám tentokráte budou prohánět vámi zvolené obrázky. Zdrojem mohou být fotky jak uložené v paměti telefonu tak i na Picase, Facebooku nebo Flickeru. V nastavení nalezneme nejen volbu rychlosti, směru a náhodnosti obrázků, ale i stylu, kterým se mají zobrazovat a barvu pozadí. Pro lidi, kteří chtějí ulevit baterii, nechybí ani snížení rychlosti vykreslování pro nižší zatížení grafického čipu.

Nakonec ještě upozorním, že po anketě na FB jsme rozhodli, že komentáře poukazující na již opravenou chybu, které neobsahují jinou užitečnou informaci, budou smazány. Pokud by to někomu vadilo, nechť nám to řekne, pokud Vás bude dost, ustoupíme od toho. Přeci jen nechceme působit jako cenzoři.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here