WinZip byl vydán také ve verzi pro Android

0

V Google Play Store se objevila oficiální aplikace WinZip pro Android. Mobilní verze pro smartphony a tablety přináší všechny oblíbené funkce, kteří uživatelé znají ze stejnojmenného programu pro Windows.

WinZip je aplikací pro práci se ZIP archivy. Konkrétně umožňuje otevření komprimovaných souborů (včetně podpory bezpečnostních standardů AES128 a AES256 i jejich vytvoření. Rozbalený soubor lze kopírovat do schránky a jednoduše vložit například jako přílohu e-mailové zprávy. Mezi výhody patří také vestavěný prohlížeč souborů mnoha formátů. K otevření následujících souborů tedy není potřeba spouštět žádnou další aplikaci, protože to hravě zvládne WinZip:

  • fotografie a obrázky (.jpg, .jpeg, .png, .bmp, .gif)
  • textové soubory (.rtf, .csv, .txt, .ini, .inf, .bat, .js, .log, .xml, .css, .java, .cs, .h, .m, .cpp, .c, .sql, .properties)
  • webové soubory (.htm, .html, .jsp, .asp)
  • instalační soubory aplikací (.apk)

A k otevření souborů, se kterými si WinZip neporadí, lze využít aplikace třetích stran. Jedná se zejména o dokumenty vytvořené ve Wordu, prezentace, tabulky a PDF.

  

WinZip nabízí, podobně jako verze pro Windows, velmi strohé a přehledné uživatelské rozhraní. Velikost aplikace je 1,1 MB a stáhnout si ji můžete zdarma z Google Play Store:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here