Windows 8 launcher – lepší než originál

16

Když se řekne Windows 8, asi každý z vás si představí dlaždice. Rozhraní Metro, které se teď nazývá „Modern UI“, je krásně přehledné. Proto vývojáři vytvořili jeho napodobeninu formou launcheru. Nemusíte se ale bát, že přijdete o horní lištu, která dělá android tak výjimečný. Nastavení telefonu zůstává stejné.

Screenshots_2013-08-13-10-27-46 Screenshots_2013-08-13-10-38-17 Screenshots_2013-08-13-10-36-32

Možnosti nastavení

U každé dlaždice si můžeme nastavit barvu, velikost a ikonu. Přetažením prstem z levé strany na pravou se dostaneme do menu, tak jako na běžném Androidu. Dlouhým podržením aplikace a kliknutím na „add tile“ můžeme vytvořit odkaz na aplikaci ve formě dlaždice na ploše. Nechybí zde zamykací obrazovka, která se odemyká tak jako u všech Windows 8.

 

Závěr

Grafické zpracování vám umožní rychlou orientaci v umístění vašich aplikací. Vše běží plynule bez jakýchkoliv problémů. Aktualizace vycházejí  minimálně jednou za měsíc. Rozhodně bych vám doporučil si aplikaci stáhnout a vyzkoušet. Myslím, že budete překvapeni, co všechno dokáže.


logo-app
App Name
XinYi Dev Team
Free   
qrcode-app

 • Roman

  Používal jsem nějaký čas, ale chyběla mi podpora scrollování u widgetů. Přešel jsem pak na Lightning Launcher, který scrollování podporuje a lze ve výsledku nakonfigurovat obdobně jako Windows Phone (líbí se mi jednolitá dlouhá plocha se svislým posunem, kde mám vše, co potřebuji: widgety, složky s oblíbenými aplikacemi atd.). Zajímavé je, že i widgety lze umístit do složek. Doporučuji vyzkoušet. Jen snad nastavení je trochu komplikovanější.

  • Alois

   Mě aplikace vyhovuje nejvíce, protože widgety nepoužívám. Na horní liště alespoň u samsungu mám spravce Wifi, GPS atd.. 🙂 A složy také nevyu6iju. Jinak děkuji za tip 🙂

 • Sam Fisher

  kdyztak zkus i sslauncher, ten to umi taky a ma taky hodne moznsoti. Ja jsem u nej uz zustal.

  • Alois

   Mě zatím vyhovuje tenhle. Používám ho už dlouho, ale děkuji za radu 🙂

   • Guest

    Ha! Děkuji za tip, naposledy jsem zkoušel před dvěma měsíci při koupi nového mobilu a to tam ještě ten bug byl. Teď už opravdu funguje dobře.

    • Alois

     Jasně, bylo to plné chyb, ale teď jede vše bez problému. Alespoň o žádném nevím

 • Ladislav Polický

  Zarazi me, ze aplikaci doporuci nekdo, kdo ji sam nevyzkousel. Pokud ano, musel by prece vedet, ze zamykaci obrazovka ma bug, diky kteremu po restartu mobilu nezadate PIN. Vedel by i to, ze horni lista je volitelna, muze ji nahradit lista z WP8. Cele to na me pusobi, ze nekdo z Play opsal popis aplikace a udelal z toho clanek.

  • Alois

   Jsem autorem dokonce i obrázků. Ten problém je možná důvodem zastaralé aplikace. Musíte launcher aktualizovat přes nastavení – nazvané „more“ a kliknete na check update. Tento problém jsem měl před aktualizací. Aplikaci používám už půl roku a nemám žádné problémy.

   Aktualizace probíhá mimo Google Play, proto budete mít tu starou verzi.

   • Ladislav Polický

    Ha! Děkuji za tip, naposledy jsem zkoušel před dvěma měsíci při koupi nového mobilu a to tam ještě ten bug byl. Teď už opravdu funguje dobře. 🙂

    • Alois

     No vidíte 🙂 Od toho tu jsou komentáře. Fakt nejsem typ, který bude dělat recenzi o něčem, co má teprve pár hodin 🙂 Jsem rád že vám moje rada pomohla

     • Ladislav Polický

      No, trochu jsem ho přechválil, zase se ukázal jiný bug. Při vypnutí IM+ Pro zůstane na lockscreenu ikona messengeru a nezmizí, jakoby pořád běžel. Není to tragedie, ale… JInak se zdá, že ostatní jede, jak má.

     • Alois

      No to je hlavní 🙂 Vemte si kolik aplikací od samotného výrobce vašeho telefonu má chyb. A pokud nejsou chyby tak to zase není optimalizováno pro plynulý chod systému.

     • Ladislav Polický

      A v Americe bijou černochy, že? Co má proboha společného bug aplikace s aplikacemi výrobce telefonu? Nechcete si za takovou argumentaci dát pár facek sám?

     • Alois

      Je rozdíl když někdo vytváří aplikaci za peníze a má tam více bugů než ten co ji vytváří téměř zadarmo 🙂

 • jakal87

  Rozhraní se nenazývá „New UI“, ale „Modern UI“.

  • Alois

   Děkuj za upozornění. Chyba odstraněna 🙂 Microsoft přišel o pár názvů no 🙂