V zařízeních se objevila nová aplikace pro nastavení Google aplikací

4

Google začal do Androidích zařízení rozesílat novou aplikaci sloužící k nastavení různých Google aplikací. Mnoho uživatelů se vyděsilo, protože se aplikace se zelenou ikonkou objevila bez jejich zásahu. Není proto divu, že zde byla obava z nějakého nechtěného softwaru.

Google settings

Nová aplikace s názvem Nastavení Google prakticky funguje jako rychlý rozcestník k nastavení Google aplikací jako je Google+, Mapy Google, nastavení vyhledávání či povolení o zjišťování polohy telefonu. V souvislosti s uvedením Google+ sign-in je zde i možnost spravování aplikací s přihlášením Google+.

Screenshot_2013-02-27-15-54-43

Na druhou stranu je aplikace se zelenou ikonkou poměrně zbytečná, protože téměř stejné možnosti nastavení naleznete v telefonu touto cestou: Nastavení > Účty > Google. Jediný rozdíl, oproti běžnému nastavení v telefonu je, že aplikace navíc nabízí výše zmíněnou správu aplikací s přihlášením Google+.

Jediná výhoda této aplikace je zřejmě v ulehčené dostupnosti, kdy se k těmto nastavením dostanete například z plochy či odkudkoliv, kde si zelenou ikonu aplikace umístíte. Je však možné, že se zde v budoucnu objeví další možnosti nastavení.

 • Mirek

  Jak se rychle objevila, tak jsem jí rychle odstranil

 • roman

  jak to odstranim

 • Darya

  A jak vratim google play, kdyz ted tam mam tuhle aplikaci?

 • VVV

  to Mirek, jak jsi to odstranil?