Utter: Další hlasové ovládání pro Android

2

Nedávno jsme informovali o tom, že Google vyvíjí konkurenci pro hlasové ovládání Siri. Android měl ovládání hlasem dříve než Apple, avšak v tuto chvíli za iOS značně pokulhává. Konkurence od Googlu se bude jmenovat Majel, snaží se také nezávislí vývojáři, dnes přinášíme náhled na Utter.

Aplikace Utter se stále vyvíjí, ale už teď přináší zajímavé funkce. Umí realizovat příkazy v aplikacích a rozeznává souvětívíce požadavky.

Na videu vidíme příkaz na vlakové spojení a navigaci. Dále pak je patrné, že aplikace Utter taktéž mluví a tak vývojář položí pár otázek, na které mu aplikace odpoví, někdy dokonce vtipně. Realizuje příkazy uvnitř aplikací jako Google Earth a v neposlední řadě je zajímavá i změna systémového nastavení, kdy si Utter vyžádá dokonce i potvrzení. Utter samozřejmě neumí ovládat aplikace, které v sobě nemají část příslušného kódu. Vše záleží, jak se podaří vyjednat s vývojáři aktualizace jejich programů.

Pokud si také říkáte, že je to vskutku zajímavé, ale co ta rychlost zpracování, pak nás vývojář ujišťuje,  je to způsobeno nastavením analyzátoru na maximální přesnost.

Aplikaci vyvíjí člen XDA fóra, který vystupuje jako Brandall. Datum vydání není prozatím nijak stanovené.

  • Václav Růžička

    Dobrý den chtěl jsem se zeptat. Jestli tato aplikace půjde na samsung galaxie s2 a kdy bude ke stažení… Děkuji za odpověd

  • Eda

    Ahoj, zajímavé téma.Také jsem chtěl používat hlasové ovládání a nakonec mi nejvíce pomohlo toto:

    https://youtu.be/LFe3LO29XVk

    🙂