Tweet Lanes – nový klient pro Twitter ve stylu ICS

1

Boid, TweetCaster, Seesmic, Plume, twicca a mnoho dalších. To je jen krátký seznam klientů pro přístup k sociální síti Twitter, ke kterému nedávno přibyla slibná aplikace Tweet Lanes z pera mladého australského vývojáře. A v tomto článku se na ní podíváme.

Tweet Lanes od ostatních Twitter klientů odlišuje několik věcí. První z nich je design důsledně se držící vizuálního stylu a návodu pro tvorbu aplikací tak, aby se hodily do stylu Ice Cream Sandwich (aplikace jeho přítomnost dokonce vyžaduje). A skutečně to nevypadá zle. Plně podporuje také prostředí založené na kartách, mezi kterými se lze pohybovat tažením prstu do stran. Aplikace startuje s otevřenou základní kartou timeline, která zobrazuje celý proud novinek z vašeho Twitter účtu a pomocí dalších karet se lze dostat na zbytek důležitých obrazovek.

Doleva to jsou vaše tweety a profil, doprava pak mentions, retweety vás, seznamy, vás sledující, sledovaní a oblíbené příspěvky. Posouvání je velmi intuitivní a osobně mě tento způsob vyhovuje možná i o trochu více, než je prosté překlikávání, které lze provádět také. Milé je to, že pro návrat na vršek seznamu stačí stisknout název karty a to, že v seznamech se lze posouvat pomocí tlačítek pro regulaci hlasitosti.

 

Pro multimediální obsah vložený do tweetů vám Tweet Lanes zpřístupní vnořený náhled. Ať už vám @petroll nasdílí video nebo obrázek, vedle textu jeho příspěvku se objeví malý čtvereček s náhledem. Ze seznamu příspěvků ve vaší timeline jdou vyfiltrovat retweety a mentions pomocí rychle dostupného menu – to je rozhodně plus. Novátorská je také možnost odpovědět hromadně na více tweetů najednou jednoduchým označením (screenshot se nachází pod tímto odstavcem), uživatelská jména se automaticky přidají do panelu pro psaní nového tweetu. Tento panel je přítomný na všech obrazovkách, takže lze začít psát nový příspěvek prakticky odkukoliv. Z menu jde také rychle zablokovat pisatele daných tweetů, případně je nahlásit za spamování.


Tweet Lanes je ještě ve verzi 0.1.9 a proto jej trápí ještě řada dílčích problémů. Pohyb v timeline není na mém telefonu úplně plynulý, psaní tweetu je trochu zpomalené. Chybí seznam sledovaných pro jejich rychlé označení v příspěvku, v menu je řada věcí, které jsou stále v přípravě.  Největším problémem je však nemožnost zobrazit konverzaci vázající se ke konkrétnímu tweetu, nelze tedy tweet nějakým způsobem ,,rozbalit“ a nechat si ukázat příspěvky, které na něj odpovídají. Aplikace je ale v rychlém vývoji, takže za pár měsíců už mohou být výše zmíněné problémy odstraněny.


Za Tweet Lanes sice zatím nezaplatíte nic, časem se ale dle slov vývojáře počítá se zpoplatněním. Pokud se vám ale klient líbí a chcete ho používat i nadále zdarma, můžete za drobnou protislužbu získat veškeré další aktualizace aplikace zdarma (zřejmě je to vázané na váš Twitter účet). Onou protislužbou je zaslání tweetů obsahujícího odkaz na Tweet Lanes, následování oficiálního Twitter účtu aplikace a jejího vývojáře. To je rozhodně příjemné a potěší to, zvláště když se Tweet Lanes jeví jako velmi perspektivní a už v rané verzi povedený klient. Tak zkoušejte, dokud můžete zdarma. A třeba se vám zalíbí.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here