SwiftKey X – recenze nejpopulárnější alternativní klávesnice

11

Dnes Vám přináším recenzi jedné z nejpopulárnějších alternativních klávesnicí pro Android. Pokud Vám z nějakého důvodu nevyhovuje nativně předinstalovaná klávesnice ve Vašem telefonu, například z důvodu nevhodně umístěné tečky či čárky, doporučuji Vám vyzkoušet SwiftKey X.

Tuto aplikaci využívám více než rok, a jsem s ní maximálně spokojený. Důvodem přechodu k této klávesnici bylo nevhodné umístění některých prvků, které často využívám. Lépe a jednoduše řečeno, nevhodné umístění „čárky“ a „tečky“.

S tímto přechodem jsem ale získal mnohem více než jen vyřešení svého problému, ale také jednoduché a rychlé psaní s nabídkou často psaných slov v příjemném prostředí této klávesnice.

Porozumění toho, jak píšete

SwiftKey nabízí mnohem přesnější opravy a nabídky dalších slov než jiné alternativní klávesnice, z důvodu využívání technologie přirozeného jazyka.

Tato technologie rozumí a umí spojovat slova tak, jak patří k sobě, to znamená rychlejší zadávání textu s větší přesností.

 

 

Klávesnice se od Vás neustále učí

Swiftkey se od Vás může neustále učit a tím pádem zdokonalovat Vaše psaní. To znamená, že personalizovat Váš styl psaní z Twitteru, Facebooku, Gmailu a také Vašich blogů a také v neposlední řadě Vašich sms.

Nutné říci, že tento přístup nemusíte povolit a aplikace se učí pouze z toho, co napíšete, ne to, co jste napsali.

 

Ušetření Vašeho času a úsilí

Tato aplikace byla stažena více než čtyř milionkrát, a ušetří Vám čas a úsilí tím, že Vám nabízí co nejčastěji píšete nebo to, co byste potenciálně chtěli říct.

 

 

 

Konečné resumé:

Tato aplikace je výborným pomocníkem při Vašem psaní a určitě stojí za vyzkoušení. Využíváte a vyhovuje Vám tato alternativní klávesnice? Nebo používáte jiné, například nativně nainstalované či Swype?

 

Na výše uvedených obrázcích je možné vidět základní rozdělení této aplikace. Tato klávesnice Vám nabízí tři potenciální možnosti, které je možné napsat, potvrdíte jej stisknutím návrhu či stiskem mezerníku (nastavení se dá upravit). Nebo prostě jen psát dále, pokud klávesnice nenabízí „to“ co zrovna chcete psát.

Tato alternativní klávesnice je nabízena ve třech barevných schématech, a to výše uvedené a dále neonový styl a pumpkin styl (dýňový – oranžový). Tyto vizuální zobrazení můžete přenastavit v nastavení.

Klávesnice podporuje rozvržení QWERTY, QWERTZ, QZERTY, AZERTY, DVORAK, COLEMAK a další …


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
SwiftKey
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: vlastní práce a zkušenosti autora, swiftkey.net, Google Play

 • excimer

  Osobně mám nejradši SlideIt, ale tohle je dost otázkou vkusu, způsobu psaní i typem telefonu…

  • Přesně jak říkáte, je to otázkou osobního vkusu a dalších aspektů, třeba zvyku… Díky za reakci…

  • Michael

   taky používám SlideIT a maximální spokojenost. ví někdo zásadní rozdíly mezi swifkey a SlideIT?

   • K2a

    Na Swiftkey se musí ťukat, na SlideIT se může „slajdovat“…. a proto používám SlideIT

   • Host

    SlideIT se dá použít jen pokud máte telefon s českou lokalizací. Jinak musíte slidovat jedině anglicky nebo aplikaci komplet všechno naučit

    • Do SlideIT se dá stáhnout z Google Play český balíček bez ohledu na lokalizaci telefonu. 😉

 • Lubos Strachota

  Pouzivam Smart Keyboard Pro a nemenil bych, i kdyz mam zakoupene vsechny kvalitni klavesnice: SwiftKey X i SlideIT.

  • Jde především o zvyk … Mě tato klávesnice vyhovuje po všech stránkách užívání.

 • David Pavlík

  SwYpe se píše s tvrdým Y.

 • ic

   Koupil jsem napřed tuto a následně SladeIT a ta mi tedy sedla lépe. Na SwiftKey se mi líbí číselná klávesnice, nepřišel jsem ale na to, jak získat QWERTY rozložení. Což u SlideIT nebyl problém, navíc teď co mám mobil i tablet zjišťuji že SlideIT se dá pohodlně použít na obou (dá se upravit velikost klávesnice) tak SwiftKey bych musel na tablet znovu kupovat. SlideIT má problém především s téměř prázdným slovníkem… stále ji musím něco učit, ale dá se zálohovat, tak snad ji jednou naučím všechno co potřebuji.

 • Lennyd

  Možná bych trochu více zvýraznil výhodu, kterou Swiftkey má – nedoplňuje jen slova, ale celé věty. Pokud často píšete maily, a většinou začínáte „Dobrý den, chtěl bych vás požádat…“ tak toto souvětí dáte na nějakých šest tapnutí. Proste Swiftkey se naučí, že nejčastejc po Dobrý píšete den.