PushBullet – nejrychlejší způsob posílání odkazů, poznámek a souborů z počítače do Androidu

3

Jednoduché, ale přitom dosud nevídané využití notifikační lišty ukazuje nedávno představená služba PushBullet, která umožňuje extrémně rychlým způsobem posílat odkazy, poznámky a soubory z vašeho počítače do smartphonu či tabletu. Využívání služby je zdarma a její nastavení je opravdu snadné. Příjemným bonusem navíc je možnost sdílení s přáteli, díky kterému se PushBullet může stát zajímavým sociálním komunikátorem.

Jak začít?

pushbullet web 1

 

Nejprve si do svého zařízení s Androidem musíte nainstalovat aplikaci PushBullet, kterou lze bezplatně stáhnout z Google Play Store. Po prvním spuštění dojde k přihlášení do vašeho Google účtu a zařízení, na kterém jste aplikaci spustili, je automaticky přidáno do služby PushBullet. Tímto způsobem můžete přidat libovolný počet vašich telefonů a tabletů.

Nyní se přesuňte ke svému počítači a v internetovém prohlížeči přejděte na pushbullet.com, kde se rovněž přihlaste do svého Google účtu. Z této stránky můžete nejen spravovat všechna svá zařízení, ale také odesílat notifikace.

Posílejte, co můžete

pushbullet web 2

Notifikace můžete odesílat přímo z webových stránek pushbullet.com, kde u vybraného telefonu či tabletu z nabídky kliknete na „Push to this device“ a následně vyberete typ notifikace, kterou chcete odeslat:

  • Note – Jednoduchá textové poznámka, kterou můžete využít téměř jakkoliv. V telefonu či tabletu můžete text libovolně kopírovat, chybí však možnost rychlého sdílení nebo exportu do jiné aplikace.
  • Adress – Libovolná poštovní adresa. Po kliknutí na notifikaci v telefonu či tabletu dojde k otevření aplikace Mapy a vyhledání této adresy.
  • List – Seznam s libovolným počtem položek, který je možno využít například jako úkolovník nebo nákupní seznam. V telefonu či tabletu je možné zaškrtávat splněné položky.
  • File – Odeslání souboru libovolného typu, jeho velikost však musí být nižší než 10 MB. Vzhledem k tomuto omezení se PushBullet hodí například k posílání fotografií a textových souborů. Po kliknutí na notifikaci v telefonu či tabletu dojde k otevření souboru v přidruženém programu.
  • Link – Internetový odkaz, který se po kliknutí na notifikaci v telefonu či tabletu ovevře ve vašem webovém prohlížeči.

pushbullet 1 pushbullet 2 pushbullet 3

Pokud používáte prohlížeč Google Chrome, můžete si posílání přes PushBullet ještě více usnadnit stažením tohoto oficiálního rozšíření z Chrome Web Store. Po instalaci rozšíření se v liště Chromu objeví tlačítko, pomocí kterého můžete rychle odesílat odkaz, poznámku nebo seznam do libovolného zařízení, které je propojeno s vaším PushBullet účtem. Při odesílání odkazu se dokonce automaticky předvyplní název i URL adresa. K posílání souborů je nutné využít webové rozhraní na pushbullet.com.

pushbullet chrome 1

Dalším užitečným zlepšovákem, který přináší rozšíření pro Google Chrome, je tlačítko v kontextovém menu. Při odesílání odkazu na právě otevřenou stránku tak stačí kliknout pravým tlačítkem myši, vybrat možnost „Push this page to my…“ a notifikace s internetovou adresou se odešle do vybraného smartphonu nebo tabletu. PushBullet umožňuje této funkce využít také v případě, že kliknete přímo na vybraný internetový odkaz. Jen škoda, že ryché odeslání není dostupné také při kliknutí na obrázek.

pushbullet chrome 2

A co umí aplikace pro Android?

Dosud jsme se zabývali převážně tím, jak notifikaci odeslat a nyní se proto podíváme, co nabízí samotná aplikace PushBullet pro Android. Pro funkčnost celé služby je samozřejmě nezbytné mít ve smartphonu nebo tabletu aktivní internetové připojení. Jak fungují jednotlivé notifikace, jsme si už popsali, možná vás ale při zkoušení překvapilo, že notifikace se ani po kliknutí z telefonu neodstraní. To je nutné udělat ručně odsunutím notifikace z displeje.

pushbullet 4 pushbullet 5

Přístup ke všem dosud přijatým notifikacím máte přímo z uživatelského rozhraní aplikace PushBullet. Odtud můžete položky smazat nebo naopak vynutit jejich opětovné zobrazení v notifikační liště. V případě, že chcete spravovat více položek najednou, můžete je dlouhým kliknutím označit. Uživatelské rozhraní je sice čisté a přehledné, prozatím však chybí jakékoliv možnosti nastavení.

Propojení s přáteli

Jak už bylo naznačeno na začátku článku, PushBullet nabízí také funkci sdílení zařízení, která dává službě zcela nový rozměr. Pokud přejdete na pushbullet.com a kliknete zde na tlačítko „Share“ u libovolného smartphonu nebo tabletu, můžete dát libovolnému příteli možnost posílat na toto zařízení notifikace z jeho PushBullet účtu. Možností využití této funkce je jistě mnoho a případného spamu se bát nemusíte, sdílení můžete kdykoliv ukončit v menu „Manage Shares“, do kterého se dostanete přes tlačítko v pravém horním rohu.

Závěr

Odeslání prakticky čehokoliv z počítače do zařízení s Androidem pomocí PushBullet zabere jen několik sekund a nová služba tak bez problémů předčí cloudová úložiště, e-mail, Bluetooth i další dosud známé způsoby. PushBullet má sice pár much, ty mu však jistě můžeme odpočátku. Za největší nevýhodu považuji chybějící možnost posílání notifikací z jednoho mobilního zařízení do druhého. Ano, existuje možnost načíst stránku pushbullet.com v internetovém prohlížeči, to je však způsob zbytečně zdlouhavý. Pro nás v redakci je PushBullet jednou z nejužitečnějších aplikací pro Android všech dob.

+ rychlost a jednoduchost
+ přehlednost uživatelského rozhraní
+ univerzální využití při posílání čehokoliv
+ sdílení s přáteli
– velmi málo možnosti nastavení
– nemožnost posílat notifikace z aplikace pro Android
Celkové hodnocení aplikace: 95 %


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

3 KOMENTÁŘE

  1. Tak já nevím, ale není to náhodou to samé, jako GMail? Jestli dobře čtu, tak pro použití PushBullet aplikace musí být telefon online a když už je online, tak mu snad přijde i mail přes GMail a aplikaci GMail má každý android telefon v základu, ne?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here