Opera Mobile bude podporovat rozšíření. Vyzkoušejte je už nyní v testovací verzi

0

Jednou z nejlepších vlastností moderních prohlížečů je možnost instalace rozšíření, která umožňují uživateli vybavit prohlížeč nejrůznějšími dodatečnými funkcemi, které potřebuje a přizpůsobit si ho tak podle svých představ. Ačkoliv tuto možnost nabízejí i některé mobilní prohlížeče (např. Dolphin Browser HD), nebylo využívání rozšíření příliš časté. Nyní se do vývoje rozšíření pro mobilní prohlížeč pustila Opera, která touto schopností vybavuje aplikaci Opera Mobile.

 

Zajímavostí je, že Opera Mobile nepoužívá nově vytvořená mobilní rozšíření, ale známá rozšíření z desktopové verze prohlížeče. V mobilní prohlížeči samozřejmě nefungují všechna rozšíření, například ty využívající Speed Dial, klávesové zkratky nebo gesta myší. Vývojáři zatím zjistili, že velmi dobře fungují rozšíření GhosteryLayersGoogle Images DirectHTTP Header a LastPass.

Pokud byste si chtěli Operu Mobile Labs s podporou rozšíření vyzkoušet, můžete si na této stránce stáhnout APK soubor. Upozorňujeme ale, že jde o velmi ranou aplikaci primárně určenou vývojářům, proto se při jejím používání mohou vyskytovat nejrůznější potíže. Vývoj rozšíření pro Operu Mobile je v tuto chvíli téměř na začátku a může trvat velmi dlouho, než se tato funkce objeví v běžně dostupné verzi stažitelné z Google Play Store.

via ac
zdroj: do