Oficiální Google Chrome Beta v Android Marketu, bohužel jen pro ICS a pouze v určitých zemích

13

Dlouhá doba očekávání, proseb a samozřejmě také spekulací se dnes konečně dočkala konce, oficiální androidí port druhého nejoblíbenějšího desktopového prohlížeče, Google Chromu, se totiž objevil v Android Marketu každému volně ke stažení a otestování.

Ačkoliv je prozatím stále v beta verzi, tak jde podle prvních reakcí o opravdu povedený prohlížeč, který je rychlejší, schopnější a celkově prostě lepší než ten původně v Androidu vestavěný.

A nejen to, nabízí také plnohodnotnou synchronizaci záložek, otevřených tabů a historie s desktopovým klientem, možnost poslání stránky z počítače do telefonu či tabletu pro offline prohlížení, inkognito mód, rychlejší přepínání tabů a spoustu dalšího.

Bohužel to má však jeden háček, beta verze je prozatím dostupná pouze pro Android 4.0 Ice Cream Sanwich zařízení a to navíc jen v několika málo zemích, mezi kterými Českou ani Slovenskou republiku nenajdete.

AKTUALIZOVÁNO: To však zas až tak moc nevadí, máme tu totiž komunitu a ta instalační souboč .apk vynesla a poskytnula volně ke stažení:

Download: Chrome For Android (Mirror 1, Mirror 2)


Chrome beta pro Android na trh s místem řazení… by perseusp


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

via: androidpolice, dotekomania, theVerge (video)

 • hlubepet

  takže stačí někde sehnat APKčko nebo to nepůjde vůbec?

 • pepcok
 • Libb

  OK – že to je jen pro ICS bych snad pochopil, přece dnes už ho mají skoro všichni, že… ale že to nedají pro celý svět, tím mě tyhle slavné Markety vytáčí doběla 🙁

  • …No…Name…

   To by mě celkem zajímala nějaká statistika, osobně bych ICSku tolik nefandil – když vezmeš kolik je andoidích zařízení celkem…a proto bych spíš bral i starší verze systému. Omezení co se týče země zas ale chápu 🙂

   • Libb

    To byla ironie 🙁

 • Tomáš Harašta

  Flash bohužel nefunguje. Přepnutí na desktopové prostředí také v nastavení chybí.

 • tobik

  Tak jsem to zkusil na svém Nexus S a tu je prvních pár dojmů (především v porovnání s výchozím ICS browserem):

  Světlé uživatelské rozhraní mi moc nesedlo, to tmavé u výchozího ICS browseru mi vyhovuje mnohem lépe. Přepínání tabů se také moc nepovedlo, ty ohromné karty jsou hrozně nepřehledné, i v tomto výchozí prohlížeč vede. Hezká je akorát tak ta decentní animace „odsvajpnutí“ tabu. Naopak velice se mi líbila možnost rychle přepínat mezi taby pouhým táhnutím zleva doprava (či naopak). I když v praxi nevím, jak moc to bude využitelné, na rozdíl od počítače mám na telefonu minimum otevřených tabů. Vylepšeno bylo i vykreslovací jádro prohlížeče. Pozná se to především u stránek postavených hodně na JavaScriptu (Facebook, jQueryMobile based websites…), ty fungují podstatně lépe než v originálním prohlížeči, kde to je vyloženě tragédie. Zoomování a pohyb po stránce je díky hw akceleraci naprosto plynulý, nicméně téměř neustále musíte čekat na donačtení potřebných částí stránky. Zatímco ve výchozím prohlížeči se na takových místech zobrazí alespoň nekvalitní náhled na ten daný kousek stránky, Chrome tam nechává prostě bílo. A co je horší, Chrome jakmile odscrollujete někam dál, tak už vyrenderované částí stránky okamžitě zahazuje, takže pokud se chcete vrátit zpět, musíte znovu čekat. Nejvíc to bolí u stránek s mnoha obrázky, např. prohlížet mobilní 9gag je opravdu zážitek. Další drobnou vadou je to, že odkazy otvírané vně prohlížeče se otevřou v aktuálním tabu, ne novém. Abych jen nekritizoval, prohlížeč se během krátkého testování jevil jako stabilní, nepadl ani jednou a vše co mělo fungovat, fungovalo, i když s nedostatky, jak jsem popsal výše.

  Nicméně nejzásadnější problém pro mě byla spotřeba paměti. Chrome se z neznámého důvodu usídlil v paměti jako neustále běžící proces, který navíc po 10 minutách používání prohlížeče zabral 60 mega paměti, což je na Nexus S smrtelná hodnota. Takže Chrome zase letěl, jsem zvědavý na finální verzi.

 • ExEricss

  Market enablem, nastevení O2 DE, a staženo a jede na SGS i9000 🙂

 • Roman

  Moje prozatímní testy na Nexusu S jsou pozitivní. Žádný pád, ani problém s pamětí, vykreslování velkých stránek též ok. I věrnost vykreslování je překvapivá. Zatím spokojenost, nemám důvod ho odinstalovat, budu testovat dále…