Ochraňte svůj Battle.net účet aplikací pro Android

1

Hrajete některou z populárních her od studia Blizzard přes platformu Battle.net a připadá vám zabezpečení pomocí hesla příliš jednoduché a snadno prolomitelné? Bojíte se vyluxování vašeho účtu a vlastníte telefon s Androidem? Tak právě pro vás je povedená aplikace od samotného Blizzardu, která mezi váš účet a potenciální útočníky přidá další bariéru.

Jak to celé funguje? Z Google Play si stáhnete malý prográmek nazvaný Battle.net Authenticator. Ten vám vygeneruje kód. V nastavení vašeho účtu na oficiální stránce si v podnabídce Security Options zvolíte možnost Add Authenticator a vygenerovaný kód vypíšete. Od této chvíle bude pro každé vaše přihlášení do podporované hry potřeba kromě zadání hesla a jména i kód, který vám aplikace vygeneruje. Takže pokud by někdo chtěl do vašeho účtu vniknout, bude vám muset kromě hesla ukrást i mobilní telefon.

Pečlivě si zaznamenejte restore number a serial number, budete je v případě ztráty telefonu potřebovat k obnovení přístupu k účtu. Jinak budete odkázání na uživatelskou podporu. Další možností je zapnutí Battle.net SMS Protect, které vám i po ztrátě telefonu dovolí přihlášení na účet přes zaslanou sms zprávu se speciálním kódem.

Po aplikaci Authenticatoru mi přestaly chodit e-maily o podezřelé aktivitě na mém World of Warcraft účtu. Sice při každém přihlášení musím hledat telefon, ale za zdvojenou ochranu to stojí. V prostředí dnešního internetu mi přijde tahle možnost ochrany účtu jako skvělá možnost, jak se ochránit před potenciálním nebezpečím. Ono se to totiž může stát každému a použitím zmíněné aplikace nebezpečí snížíte na bod blízký nule.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

 

  • Šimon Tóth

    Pruser je v tom ze mobile autentikatory jim ten hacker co se jim naboural do systemu prolomil taky. Neprolomene jsou zatim jenom ty fyzicke.