Google Voice – hlasové vyhledávání

17

Již od 15. září můžeme na svých telefonech používat vyhledávaní hlasem v češtině.  Jedná se o technologii, jež dokáže rozpoznat řeč a transformovat ji na text, který pak poslouží jako klíčová fráze pro vyhledávání.Čeština se stala desátou podporovanou jazykovou sadou pro aplikaci Google Voice. Aplikace momentálně umožňuje „pouze“ vyhledávání hlasem na telefonech Android 2.1+ a Iphone. Je to jeden z prvních kroků ke kompletní podpoře češtiny pro verzi systému Android 2.2 Froyo, kde je aplikována možnost ovládaní telefonu hlasem (momentálně bez podpory češtiny), na kterou se nejeden z fanoušků v České republice těší.

Osobně Google voice používám 2 měsíce a musím uznat, že Google odvedl dobrý kus práce. Mile jsem překvapen, jak aplikace dobře rozpozná můj hlas a fráze, jež diktuji. Nemá problém s prostředím, zde je nutné si dát pozor, jen jestli si někdo nepovídá ve vašem doslechu. Aplikace velmi dobře reaguje na přechod do angličtiny a opět zpět do češtiny.

Google Voice search

Pár tipů jak vyhledávat s Google voice

Aplikaci si můžete stáhnout z marketu: Hlasové vyhledávání nebo Voice search
QR voice search

 • rubrika

  podla obrázka, ktorý ukazuje, ako vlastne funguje google voice search sa mi zdá, že je to dosť pomalá aplikácia, ale samozrejme, možno sa mýlim, lebo ja som ju ešte neskúšala. pravdu povediac, zatial(ale iba zatial) ešte ani nemám telefón s androidom, ale určite budem mať! len sa dopredu zaujímam o zaujímavé aplikácia. Zatial sa mi táto nesmierne páči. Napíše niekto vlastné skúsenosti?

 • Mirouch

  Náhodou, já jsem to zkoušel, a je to ohromě rychlý. Nepoužívám to každý den, ale někdy se to hodí 🙂

 • wendy

  Já to mám taky na telefonu, a občas se to hodí, když jsem líná si něco vyťukat a potřebuju to rychle vědět.

 • opps

  nemusí všechno trvat dlouho. Tím myslím, že přesto, že tady máme obrázek o tom, jak přesně funguje aplikace a zdá se, že to není rychlý, ani bys nevěřila, jak fungují ostatní aplikace. některé jsou mnohem železitější. já ještě nemám vyzkoušenou tuhle, ale právě jsi jí stěhuji 😀

 • veruška

  písali o tom že je to rýchlejšia ako stará verzia. no neviem že tá aká rýchla bola ale to je lepšia podľa toho 😀 ale žijeme v takej dobe kde ľudia potrebujú všetko rýchlo, takže ani to nemôže fungovať pomaly. niekde čítala som aj to že tu používaš na hľadanie svoj hlas a nie zabudované hlasy. keď je to pravda myslím si že to funguje dobre… :))

 • kubula

  Jestli ta aplikace funguje tak rychle jako tadyvtom videu, tak to by bylo super! 🙂

  http://www.youtube.com/watch?v=tmSE2Oxou3U

 • mr darcy

  Sharapová jim to ale rozdala na tom videu 😀 Chudák ten uprostřed, to dostal přímo mezi nohy! 😀

 • eryca

  ja som ľutovala toho stredného chlapa tiež…:( ale aplikácia sa mi veľmi páči, stiahnem si ju a uvidím, ako to funguje 😀

 • koczka

  ako ho trafila…no comment…ja by som mal takú otázku, či tá aplikácia funguje aj po slovensky? alebo ešte len po česky?

 • monteverest

  @koczka
  po slovensky to ešte nefunguje, než to používaš po česky, než na inom jazyke, čo ovládaš..angličtina, nemčina.

 • iguana

  áno, po slovensky ešte bohužiaľ nie, ale na Slovensku to funguje, len neviem, či by rozpoznával moju češtinu…používa to niekto zo Slovenska? a kedy urobia slovenskú verziu? 😀 prepáčte, ale mám veľa otázok…:))

 • duty

  nazdar. já bych jenom chtěl vědět, jestli se objeví update, nebo nová verze tohoto programu. Je skvělý,. jenom mi chybí, že s ním neumím psát, vlastně diktovat sms… tak by byl dokonalý

 • Sandor

  Niečo bude, ja som našiel video na youtube, v ktorom nielen internetové hľadanie ovladáju s hlasom, ale aj iné aplikácie, ako gps, aj sms-ky. Čekni link 🙂

  http://www.youtube.com/watch?v=gGbYVvU0Z5s&feature=player_embedded

 • poleno

  hm aj to zní zajímavě. ale já bych se ještě ptal ohledem google voice. jestli nevíte nějaký program, s kterým mi bude fungovat psaní sms-iek.

 • Perfektně funguje v Google hledačku, Translate i Mapách. Používám denně. Než něco napíšu, tak mi to rychleji najde vyslovený požadavek. A rozumí perfektně český.

 • rubby

  Ja tom mám po anglicky – žijem v zahraničí – a vážne hovorím, je to skvelá aplikácia. Tu je veľmi zima, a chvala bohu, môžem moju rukavicu nechat na seba, a pritom ovládať môj mobil s hlasom. inak by som už asi zmrzla 😛

 • buldog

  ale jsou takový rukavice, s kterými víš ovládat touch mobily. jenom kvůli zimě si stehovat aplikaci 😀
  ale jinak je to užitečná aplikace opravdu