Muzikantské hrátky s Androidem

2

Přemýšleli jste někdy nad tím, k čemu všemu je ještě možné využít vaše Androidí zařízení? Dnes potěším obzvláště ty hudebně zaměřené z vás. Představíme si dvě aplikace, které by neměly chybět v telefonu/tabletu žádného muzikanta.

LoopStack

Podobnou otázku, jakou jsme si položili v úvodu, si položili zřejmě také vývojáři z Single Cell Software a vytvořili výbornou aplikaci LoopStack, která dokáže ve smyčkách nahrávat interpretované zvuky a následně je přehrávat. Jednoduše si z vašeho zařízení můžete udělat kompaktní šlapací pedály a před kamarády se můžete blýsknout se svým hudebním umem či beatboxem.

Aplikace má následující vlastnosti:

  • 4 nezávislé nahrávací smyčky.
  • Umožňuje jednoduše kombinovat nahrané smyčky pomocí drag and drop.
  • Vysoká kvalita nahrávání 44KHz 16bit.
  • Ovládání hlasitosti a reverb efektu nezávisle u každé smyčky.
  • Automatická kalibrace latence.
  • Vestavěný metronom.
  • Maximální délka nahrané smyčky: 32 sekund.
  • Ukládání a exportování vašeho mixu ve WAV formátu (je vyžadováno zakoupení licence)

U bezplatné trial verze jsou následující omezení:

  • Nahrávka se po 5 minutách automaticky smaže.
  • Nelze ukládat ani exportovat nahrané mixy.

Aplikaci samotnou můžete stáhnout a vyzkoušet bezplatně z Google play. Pokud by vás zaujala, je možné si za necelých 40 Kč pořídit licenci, se kterou budete moci vaše mixy oproti bezplatné verzi ukládat. Je důležité zmínit, že na trhu se najde celé množství stejně či podobně fungujících aplikací, sám jsem jich velké množství vyzkoušel. Ovšem až LoopStack mě uspokojil v poměru cena/výkon. Jak aplikace funguje, demonstruje níže uvedené video. Určitě stojí za vyzkoušení.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

DaTuner

Pokud si budete chtít vytvořit vlastní mix v LoopStack, určitě se neobejdete bez správně naladěného nástroje. Když nebudete mít zrovna po ruce ladičku, můžete sáhnout po aplikaci DaTuner. Ladička DaTuner je překvapivě jednoduchá a citlivá. Sám jsem ji zkoušel společně s vestavěnou ladičkou na mé kytaře a místy mi dokonce přišla i přesnější.

S touto aplikací se vám dle autorů aplikace podaří naladit opravdu velké množství hudebních nástrojů: kytaru, ukelele, housle, basu, cello, mandolínu, piano, harfu, saxofon, harmoniku, kazoo a další.

V samotné aplikaci najdete i velké množství nastavení. Pro vlastní chod však není třeba po instalaci nastavovat a i tak aplikace funguje výborně.

Z Google play můžete stahovat bezplatnou Lite verzi, ve které nejsou některé volby zpřístupněné. Dále je možné bezplatně stáhnout testovací beta full verzi, která by měla odpovídat placené full, pouze je zde vložena reklama a aplikace může být nestabilní. Jestli vás aplikace zaujme, pak si za necelých 54 Kč můžete pořídit plnou verzi, která vás překvapí dalšími možnostmi (které ale dost možná ani neužijete). Funkčnost aplikace demonstruje přiložené video.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Používáte svoje Android zařízení k hudebním hrátkám? Které další programy jste už sami vyzkoušeli a doporučili byste nám?

2 KOMENTÁŘE

  1. Já spíš pořád čekám na opravdu dobrý synťák s promyšleným ovládáním. Něco takového, jako navrhuje klávesák Jordan Rudess pro iPady a iPhony. Na tabletech je to samozřejmě díky většímu displeji lepší, ale i Rudessovy aplikace pro iPhone jsou zajímavé. 

    Ukázka aplikace: http://www.youtube.com/watch?v=XPawdstb9hE 

    Song, jehož první dvě minuty jsou hrány pouze na iPady: http://www.youtube.com/watch?v=I5oXtFAThuw

    Tak takové programy pro Android bych si přál. Zatím existují jen takové chudé napodobeniny, které se tomu bohužel ani zdaleka nepřibližují.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here