VSCO Cam – konečně na Androidu! [Recenze]

4

Spousta z vás už slyšela o výborné aplikaci na focení, úpravu a sdílení fotografií VSCO Cam. Dlouhou dobu se z ní těšili pouze uživatelé iOS. Tomu je teď konec a aplikace se nově ohřívá také v Google Play store.

vsco-cam[1]

Co je VSCO Cam

VSCO Cam je skvěle vybavená aplikace, v níž se nachází kromě fotoaparátu nepřeberné množství filtrů a nastavení, které zkrášlí vaše mobilní fotografické výtvory. Bezesporu patří mezi nejoblíbenější aplikace pro editování fotek na iOS a dovoluji si tvrdit, že podobně tomu bude brzy i na Androidu.

V Google Play store ji naleznete nově od 3. prosince 2013, a to s o něco více možnostmi, než je tomu u konkurenční platformy. VSCO Cam je zdarma a bezplatně vám rovněž nabídne 15 úžasných filtrů a spoustu možností editace.

Při spuštění se okamžitě objeví příjemně vyřešený fotoaparát. Pozornost hned přitáhne velké tlačítko ve spodní části aplikace, sloužící jako spoušť a náhled poslední vyfocené fotografie. Nahoře se pak setkáte s nastavením v podobě blesku, mřížky, vyvážení bílé a další.

Screenshot_2013-12-03-21-34-57[1]Screenshot_2013-12-03-23-04-40[1]Screenshot_2013-12-03-23-04-12[1]

Pořízené fotografie se nachází v samostatné galerii přímo v aplikaci, odkud je možné fotku sdílet do jakékoli jiné aplikace či sociální sítě, upravit ji a prohnat jedním ze spousty vyladěných filtrů.

Pokud byste si nevystačili s nadílkou patnácti filtrů zdarma, je možno zakoupit další sady v aplikaci, vždy po třech za 99 centů, případně koupit celý balík za něco málo přes pět dolarů. Filtry jsou jedny z nejhezčích, jaké jsem měla za poslední dobu možnost zhlédnout.

Pokud se zaregistrujete – což není pro chod aplikace nutné – můžete sdílet své výtvory přímo na síť VSCO Cam. Zní vám to celé jako Instagram? Na Play storu jste mohli narazit na několik aplikací snažících se napodobit úspěch oblíbené sociální sítě pro sdílení fotografií, ale vězte, že VSCO Cam má svůj jedinečný styl. Ten se projevuje jak ve filtrech, které jsou snadno rozpoznatelné a odlišné od těch z Instagramu, tak v rámci celé aplikace. VSCO Cam je zkrátka o krok napřed a nabídne vám nesrovnatelně více možností v jakémkoli směru.

Závěr

Dlouho jsem si přála vidět tuto aplikaci na Google Play store a konečně jsem se dočkala. Naprosto splnila má očekávání. Zvládá vše od samotného vyfocení snímku, přes úpravy až po sdílení. Vyladěný a do detailů dotažený minimalistický vzhled spolu se spoustou možností, jak si s fotkou pohrát, pro mě dělá z VSCO Cam tu nejlepší mobilní fotografickou aplikaci.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

4 KOMENTÁŘE

 1. trochu přehnané PR. Ve srovnání s ostatními, například s novou „Camera Awesome“, ve funkcích fotografování velmi zaostává. Sice přidává navíc filtry, ale proč, když tu máme Instagram, Snapseed a ostatní.

  • Dobrý večer Radime!

   Věřím, že Camera Awesome může nabízet lepší možnosti focení, nicméně nenabízí filtry, které jsou na VSCO Cam nejdůležitější částí a spousta lidí použití filtrů využívá. Řict, že na filtry máme už Instagram – to by se dalo říct o všech aplikací, že už před nimi byly jiné, tak nač další. Dále bych chtěla podotknout, že Camera Awesome stojí 60 korun, kdežto VSCO Cam je zdarma.
   Ovšem je to věc vkusu a já Vám rozumím.

   Hezký zbytek večera.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here