Mobilní aplikace Gmail bude nejspíše brzy plná reklamy

0

Gmail

Jeden z autorů ze zahraničního portálu AndroidPolice se podíval pod kapotu nové verze emailové mobilní aplikace Gmail pro Android. A co vlastně zjistil?

Pro pořádek – aktuální verze aplikace Gmail je 4.6 a bylo v ní přeměněno uživatelské rozhraní. Vše nasvědčuje tomu, že na mobilní Gmail budou brzy reklamy. Redaktor z AndroidPolice zveřejnil i dané kódy, které to odhalují.

<string name=“ad“>AD</string>
<string name=“ad_will_not_save“>Will not save ad as message</string>
<string name=“ad_will_save“>Will save ad as message</string>
<string name=“ad_dismissed“>Ad dismissed</string>

Autor tyto kódy zdůvodňuje tak, že vše nasvědčuje tomu, že by si uživatel mohl danou reklamu uložit jako emailovou zprávu. Podporu reklamy pak potvrzuje nová knihovna s příslušným názvem „ads“, tedy reklamy.

com/google/android/gm/ads/

Reklamy by se poté mohly objevit hned na 8 různých pozicích.

AdBorderItem
AdHeaderItem
AdHeaderView
AdSenderHeaderItem
AdSenderHeaderView
AdTeaserView
AdToastBarOperation
AdViewFragment

Níže jsou ukázky z některých funkcí jednotlivých pozic.

showAdvertisementStarToast()
showAdPreferenceManager()
getAdvertisementSenderName()

Další část hovoří o neodeslaných emailových zprávách. Pokud se stane, že se email neodešle kvůli chybě aplikace, příliš velké velikosti, nebo špatného připojení, dostanete od aplikace automaticky varování o tomto počinu v okamžiku, kdy přejdete do složky Odeslané.

U kontaktů, které nemají dodanou fotografii uživatelem, se bude zobrazovat první písmeno, což vidíte na obrázcích níže, kde se porovnává nový email v levé části a stará verze Gmailu v pravé části. Viditelné například v oznámení.

Posledním bodem pak je zrušení tlačítka Zrušit, když opouštíte rozepsanou zprávu. Nyní budete tento úkon rušit pomocí tlačítka zpět na svém telefonu. Je to poněkud zajímavý krok, protože uživatel, který nedopatřením opouští rozepsanou zprávu, má prsty na dotykové obrazovce, proto zmáčknutí Zrušit na displeji bylo pohodlnější.

Převzato z AndroidPolice

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here