Microsoft Lync 2013 pro Android vydán na Google Play

1

lync

Když se koncem roku 2011 objevil androidí klient firemní komunikační služby Microsoft Lync 2010 na Google Play, tak šlo o poměrně velké překvapení. Redmondský gigant totiž do té doby, s drobnou výjimku v podobě nepovedené Hotmail aplikace, Android účinně ignoroval a nevydával pro něj v podstatě žádné vlastní aplikace.

Od té doby se ovšem leccos změnilo, vyšel OneNote, SkyDrive, Xbox companion a Microsoft se celkově začal o Android více zajímat. A v rámci tohoto nového trendu dnes ráno vydal aktualizovanou verzi androidního klienta k novému Microsoft Lync 2013.

Nová verze samozřejmě nabízí stejně možnosti, jako ta původní, umožnuje tak textovou, hlasovou i video komunikaci, správu MS Lync schůzek, přesměrování hovorů na reálné číslo i zabezpečení veškeré komunikace skrze TLS protokol.

Na rozdíl od verze 2010 samozřejmě poskytuje možnost připojit se k nové verzi serveru, a to ať už hostovaného samotnou společností nebo v rámci Officu 365, a aktualizované grafické prostředí.

Obzvláště to pak stojí za zmínku, Microsoftu se totiž v novém Lyncu povedlo, alespoň na první pohled, opravdu dobře skloubit vlastní Metro a androidí Holo vzhled. Aplikace si tak drží jak svůj osobitý ráz, současně ale nevybočuje z ostatních androidích aplikací.

Když už jsme u Microsoftu, tak by určitě stálo za připomenutí, že by letos v létě měla vyjít androidí verze originálních officů.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

lync_1 lync_2 lync_3

Zdroj: apolice

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here