Micro CPU Monitor – miniaturní graf využití procesoru v rohu displeje

0

Micro CPU Monitor je nenápadná, ale užitečná aplikace pro váš telefon s Androidem. Po jejím spuštění se v rohu displeje objeví miniaturní graf široký pouze jeden pixel, který zobrazuje aktuální využití procesoru.

Graf procesoru můžete umístit například do pravého horního rohu displeje

Ovládání aplikace Micro CPU Monitor je opravdu velmi jednoduché. Kliknutím na tlačítko „Start Monitor“ se zobrazí slibovaný miniaturní graf. Níže můžete vybrat, v jakém rohu obrazovky chcete graf zobrazit a jakou by měl mít šířku (50, 100 či 200 pixelů nebo přes celou šířku obrazovky). Také lze nastavit používané barvy (včetně průhlednosti), případně jejich inverzi. Pomocí volby „Transparent Background“ je možno úplně vypnout část grafu, která ukazuje nevyužívaný výkon procesoru. Pokud chcete, aby se aplikace Micro CPU Monitor automaticky spustila po každém zapnutí telefonu, vyberte možnost „Start on boot“.

Uživatelské rozhraní aplikace nabízí mnoho možností nastavení

V případě, že používáte nějaký správce úloh (task manager), nezapomeňte v něm nastavit Micro CPU Monitor jako ignorovanou aplikaci. V opačném případě může dojít k jejímu nechtěnému ukončování.

Micro CPU Monitor si můžete stáhnout zcela zdarma z Google Play Store. Aplikace je vhodná pro vývojáře aplikací, vášnivé hráče, šetřílky baterie i všechny ostatní, kteří chtějí mít vždy přehled o aktuálním vytížení procesoru.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Náročnější uživatelé si mohou zakoupit také následující klíč k odemčení verze Pro. Za necelých 60 Kč získáte možnost nastavení výšky grafu a intervalu obnovení grafu (pro úsporu baterie).


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Aktualizace: Poslední update aplikace navíc přinesl několik novinek. V první řadě upravené uživatelské rozhraní a podporu vícejádrových procesorů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here