Historypin – objevte historické fotografie vašeho okolí

2

Historypin je zajímavá služba, jejíž cílem je ukázat lidem proměny různých míst na světě. A to srovnáním historických fotografií s fotografiemi současnými a obrázky z Google Street View.

Projekt funguje na webové stránce historypin.com a nedávno přibyla aplikace pro Android. S aplikací si můžete prohlížet fotky z vašeho okolí zobrazené na mapě nebo pomocí rozšířené reality (augmented reality). Podívat se můžete také na zajímavé kolekce snímků z celého světa. Zatřesením telefonu pak zobrazíte náhodnou fotku.

V České republice zatím najdete několik desítek fotografií. Pokud se ale podíváte do zahraničí, počet přidaných snímků je výrazně větší. Zásluhu na tom mají muzea, galerie, úřady a jiné instituce, které své fotografie poskytly. O rozšíření se ale můžete postarat i vy, obsah lze přidat přes web nebo mobilní aplikaci nahráním z galerie (v případě, že máte fotku v digitalizované podobě) nebo „naskenováním“ pomocí kamery telefonu.

Historypin získal první místo v kategorii neziskový projekt v soutěži Webby Awards. Zcela jistě jde o zajímavou službu a po větším rozšíření u nás a technickém vylepšení aplikace pro Android si zcela určitě získá své příznivce.

Aplikaci můžete stahovat zdarma z Android Marketu. K prohlížení fotek není nutná registrace ve službě, tu musíte učinit jen pokud chcete přidat své fotky.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Velikost: 736 kB

Přesunutí na SD kartu: ne

Cena: zdarma

 • Soske

  Dobrý den,
  jen jsem si přečetl o této aplikaci, dlouho jsem snil o něčem co by mi pomohlo objevit historii některých dobových fotek, které vlastním, hned a rád vyzkouším a poreferuji.

  Dík za tip Pavel Nový

 • jan.mrtvolan

  Historie není ani hystorie ani historye ani hysterie.
  Když už píšete pro veřejnost pište spisovně.