Gobby – naučte se anglické idiomy snadno a rychle

8

Idiomy(1) jsou bezesporu jednou z těch těžších částí angličtiny a ani ti nejlepší z nás je pravděpodobně neznají úplně všechny. Na druhou stranu jsou ale také pomyslným vrcholem jazyka, který mu dodává na přirozenosti, kráse a uvěřitelnosti, díky čemuž je dobré alespoň ty nejzákladnější znát. A právě s jejich naučením pomůže dnešní aplikace Gobby.

Ta skrze jednoduché a hlavně velmi přehledné grafické prostředí nabízí kolem 300 různých idiomů rozdělených podle využití do 10 různých kategorií. Každý idiom je také nadále zařazen do jedné ze tří kategorií podle slušnosti použití.

Samotný idiom pak obsahuje krátké, leč i pro začátečníky s angličtinou velmi snadno pochopitelné vysvětlení, ukázkovou větu a její poměrně kvalitní zvukovou nahrávku pro obeznámení s výslovností. Nechybí ani rychlé sdílení a pro pokročilé angličtináře možnost navrhnout začlenění vlastního idiomu.

Aplikace je navíc úplně zdarma a za celou dobu jsem v ní nenarazil na žádné reklamy.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 • Libb

  Aplikace se zdá super, ale reklamy v ní jsou. Pokud jste je neviděl, pravděpodobně máte rootnutý telefon a aktivní adblock.
  Ono to nevadí, jen pro úplnost 🙂

  • Petr Houška

   Nemám rootlý telefon a adblock už ani omylem (fuj, takhle okrádat vývojáře). A aplikaci jsem navíc testoval i při zapnutém internetu, dívné.

   • Venca80

    Okrádání vývojářů? 😀 Co to je za blábol? Za 1. když na reklamy neklikám, tak to je taky okrádání vývojářů? Za 2. Jakým způsobem je vývojář okraden, pokud mám adblock?

    • Vývojář dal do marketu aplikaci vybavenou reklamami s vědomím, že mu vidělá nějaké peníze. Obcházení reklam je tak úplně to samé, jako kdyby ji dal za peníze a vy jste ji stáhl z warfora.

 • ic

  Jen těch 22 MB je znepokojivých… když má jít jen o asi 300 idiomů, dalo by se určitě zmenšit tak na 22kB.

 • Kamil

  IC: to budou ty zvukovy nahravky vyslovnosti

 • Proche72

  Optimus Black je nekompatibilni 🙁

 • Jakub Blažej

  A co taková frázová slovesa? Na učení frázových sloves používám tuto aplikačku: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.lukas.memocards.phrasal_verbs