Falcon Pro – ultrarychlý Twitter

1

V záplavě klientů pro sociální síť Twitter dá práci vybrat ten správný. Hitem posledních dní je Falcon Pro, mladý a ultrarychlý klient z dílný jediného člověka – francouzského vývojáře Joaquima Vergese.

Na první pohled se Falcon Pro od ostatních klientů populární mikroblogovací sítě příliš neliší. Seznam příspěvků má kromě tmavých barev stejnou koncepci, přepínání do mentions a direct messages funguje také stejně. Ale jakmile začnete Falcon Pro trochu více používat, zjistíte, že vám náramně ušetří čas. Klient totiž podporuje náhledy rovnou z časové osy k médiím všech možných i nemožných služeb.

 

Obrázky, náhledy  videa a především odkazované webové stránky zobrazující se přímo ve vnořeném okně pod příspěvkem, to jsou věci, které život usnadní. Pohodlné (a šetrné k datovému tarifu) je také to, že webové stránky se objevují v podobě navázané na Instapaper, tedy očištěné a připravené pro čtení na mobilním displeji. Velkou výhodou je i rychlé a plynulé posouvání v časové ose.

Skvělé je také zobrazování konverzace, která se objeví ve vnořeném okně pod příspěvkem a v odpovědích na něj jde pohodlně rolovat tažením prstu. Notifikace fungují spolehlivě, tedy až na retweety a favorites. Retweety ještě v klientu najdete, favorites vašich tweetů už nikoli – zde je velký prostor pro zlepšení, osobně mi totiž přístup vše v jednom“ v podobě Interactions tlačítka s oficiálního klienta (to sdružuje favorites, retweety vás i mentions) sedí více.

 

Ve Falcon Pro nic jako klasickou nabídku nenajdete. Tažením prstu do jedné ze stran se dostanete buď do hlavního menu, nebo do nabídky seznamů, trendů a uložených volání. Nastavit si lze jen dílčí věci, jako je velikost textu a styl notifikací, barevné schéma a způsob ovládání je pevně daný. Často je také jako nevýhoda zmiňována podpora pouze jednoho účtu – v tomto ohledu lze jen doufat, že to Joaquim Verges do budoucích verzí implementuje.

Falcon Pro není zdarma, existuje pouze jediná verze s cenovkou okolo dvaceti korun, která je ale za to bez reklam. Ale ruku na srdce – patnáct minut je na vyzkoušení Twitter klienta dost a řadě lidí už se Flacon Pro zalíbil tak, že už nedají dopustit. Zkuste jej i vy, třeba budete příjemně překvapeni a vyměníte jej za váš stávající klient.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here