Circle File – zjistěte, jaké složky a soubory zabírají nejvíce paměti

3

Pokud vás trápí problémy s nedostatkem místa v telefonu či na paměťové kartě, vyzkoušejte novou aplikaci Circle File od českého vývojáře Tomáše Poledného.

Aplikace analyzuje soubory i složky v úložišti a seřadí je podle velikosti. K dispozici je zobrazení pomocí dvou typů barevných grafů, mezi kterými je možno přepínat kliknutím na obrázek grafu nebo v kontextovém menu. Vy tak máte dobrý přehled o tom, které složky zabírají nejvíce místa. Často používané složky si můžete uložit do záložek pro rychlý přístup z hlavní stránky aplikace. Po dlouhém kliknutí na soubor se zobrazí možnost otevření souboru, zobrazení více informací, sdílení (např. odeslání do cloudového úložiště Dropbox či Google Drive) a smazání souboru.

Uživatelské rozhraní aplikace je sice velmi strohé, ale na druhou stranu poměrně přehledné. Prozatím je aplikace v beta verzi, při běžném používání to však nepoznáte. Circle File je rychlý a během testování se neobjevila sebemenší chyba. Načítání složek na větších či pomalejších SD kartách sice může trvat déle, to však není chyba této aplikace.

Circle FIle si můžete stáhnout zdarma z Google Play Store. Aplikace obsahuje pruh reklamy v horní části obrazovky, ten však naštěstí není příliš rušivý a nekomplikuje používání aplikace.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

  • Fefi

    Rád podporuji české vývojáře, ale v tomhle případě si dovolím poukázat na mnohem lepší DiskUsage http://goo.gl/nUJTm

  • Kamil Tollinger

    Vnímám to podobně, sám už dlouho používám Storage Analyzer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.levelokment.storageanalyser) a nevidím důvod měnit. Taky nevím proč bych programu, který mi má ukázat kolik místa zabírá adresář, měl dovolit komunikaci na internet…

    • Předpokládám, že oprávnění k přístupu na internet je kvůli reklamám.