Černé díry můžete nyní hledat i na Androidu aneb BOINC je tady

2

BOINC

Různých projektů, které koncovým uživatelům umožňují poskytnout část výkonu domácích počítačů na vědecké účely, třeba hledání černých děr nebo léku na Parkinsonovu nemoc, existuje nepočítaně. Valná většina z nich má ovšem jednu věc společnou, běží na platformě BOINC.

A právě k ní se nově půjde díky práci profesora Davida Andersona, který jen tak mimochodem částečně stál za jedním z největších BOINC projektů – SETI@HOME, půjde připojit i z androidích tabletů a telefonů.

Aplikace je prozatím v beta verzi a tak kromě toho, že nemusí fungovat úplně ideálně, nemá zrovna dvakrát přívětivé grafické prostředí, kvůli čemuž je prvotní konfigurace poměrně složitá. Naštěstí je ale na webu projektu k nalezené poměrně intuitivní návod.

Potěší také rozsáhlé možnosti nastavení aplikace. Lze například určit, že pomáhat s výpočty má zařízení pouze v případě, že je na WiFi a v zásuvce, nebo že má přestat při určitém zatížení procesoru a tak podobně.

V blízké budoucnosti by se měla aplikace nadále rozšiřovat, konkrétně se počítá například s možností práce na projektech hostovaných na IBM World Community Grid.

Kutily pak zajisté potěší, že stejně jako desktopový klient i mobilní aplikace je celá uvolněná pod otevřenou licencí. Kompletní zdrojové kódy jsou tak dostupné na githubu.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: Wired

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Já to zkouším na SGS 3 a asi po dopočítání to odinstaluju povolený všechny 4 jádra na nabíječce přes 2 noci a je tam 8%.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here